Шахтарські профспілки закликали міністра Демчишина подати у відставку

Економіка2 квітня 20152650
Шахтарські профспілки закликали міністра Демчишина подати у відставку

2 квітня  на зустрічі міністра енергетики України Володимира Демчишина з шахтарськими профспілками представники трудових колективів вимагали у глави відомства написати заяву про відставку.

«Він не знає, як відповісти на наші запитання, він не володіє ситуацією, не здатний вирішувати питання, так що досить вести пусті розмови з цією людиною - дайте йому аркуш паперу, хай пише заяву про звільнення», - заявив Віктор Грек, голова Незалежної профспілки гірників Західного Донбасу.

Шахтарі та енергетики вважають, що міністр взяв курс на повне знищення вітчизняного виробника, як вугільної галузі, так і теплогенерації.

«Ми вимагаємо не платити валютою агресору, а піднімати своє, українське виробництво, зробити конкурентну ціну на українське вугілля, на українську електроенергію, ми вже три місяці задаємо міністру питання про електроенергію з Росії, і нічого!», - заявив Микола Волинко, голова Незалежної профспілки гірників Донбасу, повідомляє Цензор.

За словами виступаючих на зустрічі гірників, криза в енергетичній галузі наростає, настрої шахтарів радикалізуються. 20 тис. робітників державних вугільних підприємств страйкують по всій країні - з багатьма ще не повністю розрахувалися по зарплаті за минулий рік. Тим часом міністерство енергетики замість пошуку системного виходу з патової ситуації намагається «задобрити» шахтарів Волині та Львівщини, перераховуючи невеликі суми грошей, взятих у кредит під держгарантії.

«240 мільйонів гривень «живих грошей» за вугілля, які могли отримати шахти від енергетиків, зависли на рахунках ДП «Вугілля України» в проблемному банку «Київська Русь», - зазначив глава Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Представники профспілок заявили, що через неплатежі шахти знижують видобуток вугілля. «Нема  лісів, немає палива, немає коштів на закупівлю обладнання, металоконструкцій», - сказав голова профспілки гірників «Красноармійськвугілля» Олександр Абрамов. В результаті наступний опалювальний сезон стане набагато більш проблемним. На даний момент на складах ТЕС по всій Україні знаходиться всього 750 тис тонн вугілля, це на 10 днів роботи (в цілому для роботи теплової генерації в квітні необхідно 2 млн тонн вугілля). Так що віялові відключення електроенергії можуть повернутися найближчим часом.

Так як конструктивного діалогу з міністром знову не вийшло, Незалежна профспілка гірників і Профспілка  працівників вугільної галузі планують провести в середині квітня шахтарський з'їзд, для підтримки якого в столицю прибуде близько 10 тисяч шахтарів. До участі в роботі з'їзду запросять Президента і прем'єра, адже знайти спільну мову з державою на рівні профільного міністерства профспілкам не вдається.

Основні вимога гірників: в умовах повної відсутності дотацій встановити ціни на вітчизняне вугілля на рівні не  менше 1500 гривень за тонну, підняти до економічно обґрунтованого рівня тариф для ТЕС (нинішній тариф не покриває навіть половини витрат на закупівлю палива), а також дозволити прямі договори між енергетиками і вугільниками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук