Що таке «Твереза і зла молодь» і до чого тут неонацисти

Що відомо про нападників на ромський табір

24 червня

В ніч на неділю, 24 червня, на околиці Львова група неонацистів напала на ромський табір. Під час нападу загинув 24-річний ром і ще трьох осіб госпіталізували з ножовими пораненнями (серед них є 10-річний хлопчик). Поліція затримала організатора та сімох учасників нападу, однак поки не оприлюднює детальнішої інформації про них.

ZAXID.NET розповідає все, що відомо до цього моменту про затриманих за напад і вбивство ромів.

***

Назва. Неофіційно у поліції кажуть, що затримані є учасниками угруповання «Твереза і зла молодь». Це незареєстрована організація, яка досі не фігурувала у повідомленнях ЗМІ. Загальна кількість членів цієї організації невідома, однак судячи з кількості підписників на їхні сторінки в соцмережах, таких всього кілька десятків.

YouTube. У «Тверезої і злої молоді» є свій канал на YouTube, який до 24 червня називався Lemberg Jugend (нім. – Львівська Молодь, ймовірно, парафраз з Hitler-Jugend, молодіжної нацистської організації у гітлерівській Німеччині). Після затримання учасників і організатора нападу на ромський табір цей ютуб-канал перейменували в «Оаьта Втвтв ті» – очевидно, щоб прибрати будь-які згадки про себе. Створений цей канал лише 21 червня 2018 року і там було лише два відео та 24 підписники. На відео з назвою «Меленький відео доклад з сафарі на циган» (стилістика збережена) зафіксовано, як кілька підлітків переслідують ромів. На відео «Твереза і зла молодь на варті свого міста. Вживаєш наркотики? Чекай нас ми прийдемо в гості» знятий раптовий напад групи підлітків на кількох хлопців.

Telegram. Канал «Тверезої і злої молоді» у Telegram має значно більше інформації. Створений він 20 квітня 2018 року і відтоді на нього підписалася 51 особа. Тут більше 70 дописів, в основному це мотивуючі фрази в нацистському дусі або картинки, багато з них – російською мовою. Навіть перша версія назви цієї організації була російською – «Трезвая и злая молодежь».

Символіка. На опублікованих в YouTube відео використовувалася символіка відомої ультраправої організації Misanthropic Division (розвернуті в різні боки автомати Калашникова та лого з написом Misanthropic Division). Окрім цього організація використовує свій логотип – перехрещені бейсбольні бити та хокейна воротарська маска, навколо яких є напис «Твереза і зла молодь».

Misanthropic Division виникла у 2013 році і її активісти брали участь у Євромайдані та згодом в АТО на Донбасі (переважно у складі добровольчого полку «Азов»). Це міжнародна ультраправа організація, на офіційних сторінках якої пишуть про «нове розуміння націонал-соціалізму» та «відновлення Європи». У березні 2016 року Misanthropic Division взяла на себе відповідальність за сутички із ЛГБТ-активістами, які намагалися провести у Львові Фестиваль рівності.

Організатор. За даними ZAXID.NET, як організатора нападу на табір ромів поліція затримала 20-річного львів'янина Андрія Тичку. На порталах з пошуку роботи вдалось виявити резюме людини з таким ім'ям, який підходить під опис затриманого. Відомо, що в 2017 році він закінчив Львівський коледж легкої промисловості, де навчався на механіка швейного обладнання. У ВКонтакте був лише один акаунт Андрія Тички, який сьогодні, 24 червня, видалили.

Висновки. Ситуація з «Тверезою і злою молоддю» є доволі дивною. По факту, маємо групу підлітків, які лише за кілька тижнів після того, як почали перепощувати нацистські гасла і картинки, взяли ножі і напали на ромський табір, де їх відразу ж затримала поліція. Із цього напрошується висновок, що або ці хлопці у свої 16-17 років мають дуже багатий досвід і раніше просто не потрапляли у поле зору поліції і спецслужб, а їхнє затримання стало випадковою удачею поліції, або ж про справжніх організаторів цього нападу відомо далеко не все.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії