Швидше, вище, щільніше
Економіка

Швидше, вище, щільніше

Львів наближається до інвестиційного буму на ринку нерухомості

Андрій Дрозда, 22 жовтня 2018 3785 3

У середу, 17 жовтня, у Львові зібралися провідні експерти українських та міжнародних компаній у галузі нерухомості, щоб поділитися своїми спостереженнями та висновками в рамках семінару «ForumWest. Нерухомість. Девелопмент. Рітейл» від компанії «HD Partners».

Виявилося, що Львів опинився за крок від інвестиційного буму на ринку нерухомості. ZAXID.NET законспектував головні тези найяскравіших виступів на семінарі ForumWest.

Мільйони метрів квадратних

Архітектор Антон Коломєйцев у своєму виступі зосередився на архітектурних тенденціях у сфері житлової забудови та розвитку інфраструктури у Львові та прогнозах розвитку ринку в найближчому майбутньому.

У найближчі роки щільність житлової забудови у Львові й далі підвищуватиметься.

«Наприклад, щоб досягти щільності Відня, у Львові потрібно збудувати ще 15 млн м² житла. Робити це потрібно шляхом грамотного проектування, розвитку громадських просторів, соціальної та транспортної інфраструктури», – підкреслив Антон Коломєйцев.

Архітектор Антон Коломєйцев розповів про сучасні урбаністичні тренди у Львові

Будувати нове житло у Львові планують, зокрема, й на місці колишніх індустріальних територій. Цей процес уже розпочався, він суголосний європейським тенденціям перетворень індустріальних зон на громадські простори із житлом та офісами.

У Відні зараз залишилося близько 5% індустріальних територій від загальної площі міста. У Львові таких територій поки що 11,7%.

Водночас у процесі активної забудови міста зростає попит на відповідну транспортну та соціальну інфраструктуру. Наприклад, мешканці новозбудованих кварталів і районів Львова скаржаться на брак місць у дошкільних навчальних закладах. Соціальна інфраструктура у Львові поступово «наздоганяє» стрімкий розвиток ринку житла в місті. У дитячих садках Львова зараз близько 24 тис. місць. Для зіставлення, у майже двомільйонному Відні кількість місць у муніципальних дошкільних закладах становить 26,5 тис.

Різниця полягає у функціонуванні приватної дошкільної освіти. У Відні близько завантаженість у 40 тис. місць беруть на себе приватні дитячі садки. У Львові цей показник поки що сягає 2 тисяч, однак поступово зростає.

Великий бум!

Рівень інвестицій на ринку нерухомості в Україні сягає свого 10-річного максимуму. Про це під час семінару ForumWest розповів керівник департаменту ринків капіталу консалтингової компанії Cushman & Wakefield Володимир Мисак.

Після різкого зниження ділової активності в 2013-14 рр. ринок поступово оживає. Обсяг вторинних інвестицій у комерційну нерухомість у першому півріччі 2018 р. в Україні сягнув 170 млн. доларів. За прогнозами компанії Cushman & Wakefield, рівень інвестицій зростатиме й наступного року і навіть може подвоїтися. Інвестори, девелопери та власники нерухомості налаштовані на зростання дохідності в майбутньому.

Джерело: Cushman & Wakefield

«За найближчий період у Львові збудують і введуть в експлуатацію більше об’єктів, ніж зараз загалом існує на ринку офісної нерухомості», – прокоментував темпи розвитку ринку нерухомості керуючий партнер CBRE Ukraine Радомир Цуркан.

Станом на 1 півріччя 2018 року загальний обсяг якісної пропозиції на офісному ринку Львова становить 135 тис м², а за 2019-20 рр. заявлено до введення в експлуатацію 151 тис м². Йдеться перш за все про такі знакові для міста проекти як Lviv Tech City, IT District та інші.

Радомир Цуркан

Разом зі зростанням попиту на офісну нерухомість у Львові збільшується кількість торговельних центрів. Про особливості цього сегменту ринку під час семінару докладно розповіла керівниця відділу торгових площ компанії JLL Катерина Весна. До семи вже діючих торгово-розважальних центрів у Львові найближчим часом додасться ще три: ТРЦ «Ашан» площею 7 тис. м², ТЦ Spartak площею 21 тис. м², ТЦ «Арсен» на Сихові площею 24,7 тис. м².

За даними компанії JLL загальний обсяг якісних торгівельних площ у Львові становить 183 тис. м², або ж 242 м² на 1 тис. мешканців. За цими показниками серед українських міст Львів поступається лише Києву та Дніпру і показує приблизно однаковий результат з Одесою. Спікери та учасники семінару спрогнозували стійке зростання показників у всіх сегментах ринку нерухомості Львова. Із повною програмою семінару та матеріалами презентацій можна ознайомитися на офіційному сайті ForumWest.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук