Сімейна ферма на Львівщині працює за європейською моделлю

Головні новини Львова 28.04Ірина Ващишин, 28 квітня 2016, 18:41 5299 1

На Львівщині власники створили господарство на зразок німецьких та австрійських сімейних ферм. Подружжя Дмитра та Наталії Огньових із Дрогобича взялося розводити овець і своїм прикладом хоче відродити цю галузь в Україні.

Унікальність їхнього господарства по-перше ― у кількості овець. На фермах у трьох сусідніх селах Дрогобицького району їх близько трьох тисяч.

По-друге ― це повністю єворопейська модель, запозичена в Австрії та Німеччині. Звідти, до речі, власники і привезли перших 70 тварин. Бо в Україні, за їхніми словами, племінні стада втрачені.

Вівчарство Дмитро Огньов вважає одним із важливих напрямків тваринництва, який має знову з’явитися в Україні. Тому однодумцям готовий допомагати не лише словом.

«Ми вже практично пропонуємо в селі Залужани ферму, яка збудована за абсолютним аналогом європейської сімейної ферми, де фермер живе безпосередньо всередині господарства. Невелике господарство розраховане на 600-700 голів. Ми готові поділитися набутим досвідом за ці роки. Тобто ми передбачаємо і франшизу, і згодом допомогу у придбанні тварин», ― розповів власник фермерського господарства Дмитро Огньов.

Для заснування овечих господарств саме на Дрогобиччині сюди вже готові переїхати двоє фермерів з інших регіонів. У себе ж сім’я Огньових наразі вирощує племінних тварин. Наступний крок ― виробництво овечого м’яса і якісної шерсті. А ще ― поголів’я молочних кіз та виробництво сиру. Цими продуктами і хочуть наповнити український ринок. А вже тоді можна й на експорт.

«Як тільки Україна накопичить свій потенціал 7-8 мільйонів голів, тоді говоритимемо про експорт. Бо насправді це дуже сильний потенціал і дуже запотребований продукт. В нас була навіть пропозиція повернення тварин до Австрії. Тобто, коли переконались, що ми вирощуємо тварин на належному рівні, у нас була можливість такого реекспорту, скажімо так», ― пояснив фермер.

Бізнес на фермі, хоч і сімейний, та наймані працівники там є. Щоправда, на три тисячі овець та кіз їх усього лише дванадцятеро.

«Для обслуговування 400-500 голів овець необхідно дві людини. Тому що тварина настільки проста, що вона не потребує досконального догляду. Раз на два дні підстеляється свіжа солома і раз на півроку вичищаємо повністю всю ферму», ― пояснив голова фермерського господарства Олексій Шувалов.

Ферма від 150 до 600 овець може розміститись на незначних ділянках, які зазвичай виробникам зерна не цікаві. А відтак ці землі простоюють. Віддавати їх під тваринництво ― обов’язок держави, вважає Дмитро Огньов.

Якщо ж говорити загалом про підтримку в Україні дрібного фермерства, у цьогорічний бюджет заклали 15 мільйонів гривень. Для порівняння: у бюджеті Львівщини на ці ж потреби 11 мільйонів. Частина із них піде на відшкодування фермерам відсоткової ставки за залученими кредитами.

«Другий напрямок ― це близько восьми мільйонів гривень. Це є якраз дешеві кошти на поворотній основі. Це кошти, якими може скористатись будь-який аграрій, починаючи від посадкового матеріалу чи на розвиток свого виробництва, чи на закупівлю матеріальних ресурсів, мінеральних добрив. І це кошти під п’ять відсотків річних», ― повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівщини Наталія Хмиз.

Заснувати екологічно чисту ферму сім’ю Огньових змусила харчова алергія сина. Заради цього і повернулись на рідну Дрогобиччину, відмовившись п’ять років тому від міського життя у Києві та Одесі. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук