Синютка звинуватив своїх підлеглих у «вивезенні українських діточок за кордон»

Голова ЛОДА заявив, що навчання у Польщі чи Чехії перетворює українську молодь на обслуговуючий персонал

СуспільствоАндрій Дрозда, 25 березня 201953439
Синютка звинуватив своїх підлеглих у «вивезенні українських діточок за кордон»
фото ЛОДА
Олег Синютка доручив провести службове розслідування щодо проведення освітньої виставки у Львові

У понеділок, 25 березня, під час апаратної наради голова ЛОДА Олег Синютка розкритикував проведення VIII Міжнародної виставки вищої освіти у Львові. Він заявив, що його «шокувало» проведення цієї виставки 21-22 березня у львівському Палаці мистецтв і звинуватив закордонні університети у «видурюванні грошей» у родин українських абітурієнтів.

«Заходжу я минулого тижня в Палац мистецтв і що я бачу? Кишенькові навчальні заклади, створені там 5-6 років тому для того, щоб з наших діточок і їхніх батьків видурювати гроші, репрезентують себе у Палаці мистецтв за підтримки української держави!», – обурився Олег Синютка.

У міжнародній виставці вищої освіти, що відбулась у львівському Палаці мистецтв 21-22 березня, взяли участь близько 20 університетів з України, Польщі, Чехії та Угорщини – наприклад, Чеський технічний університет у Празі, заснований у 1707 році, найстаріший університет Угорщини у м. Печ, заснований у 1367 році, університет Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, заснований 1944 року. Організатором виставки виступила львівська організація «Міжнародний освітній центр».

У коментарі ZAXID.NET працівники «Міжнародного освітнього центру» розповіли, що підтримка виставки з боку освітнього департаменту ЛОДА полягала в інформуванні навчальних закладів Львівщини про проведення заходу та можливість взяти в ньому участь.

За підтримку виставки голова ЛОДА розкритикував своїх підлеглих: директорку департаменту освіти і науки ЛОДА Любомиру Мандзій та директорку департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Мирославу Туркало. Обох чиновниць Олег Синютка звинуватив у «вивезенні малесеньких діточок за кордон».

«Ви чим займаєтеся?! Згідно з листом департаменту освіти, цей захід називається «профорієнтаційною роботою»! Хіба це робота української держави – вивозити малесеньких діточок за кордон? Ви зійшли з розуму! Ви що – діточок привчаєте бути обслуговуючим персоналом?!», – нагримав на двох підлеглих жінок голова ЛОДА. Мандзій і Туркало стоячи і мовчки вислуховували його докори.

Буклет VIII Міжнародної виставки вищої освіти (фото ZAXID.NET)

Олег Синютка закликав чиновників рекомендувати українським абітурієнтам навчання в Оксфорді, Кембриджі, Гарварді і «достойних українських вузах». Голова ЛОДА також розпорядився провести службове розслідування щодо організації та підтримки освітньої виставки у Львові.

«Після цього я прийму для себе рішення, чи це є клієнти СБУ чи це просто затьмарення у ваших головах», – підсумував посадовець.

Нагадаємо, що восени 2018 року Олег Синютка виступив з ініціативою обмежити рекламу працевлаштування українців за кордоном. Тоді голова ЛОДА доручив підлеглим боротися з трудовою міграцією на Львівщині за допомогою буклетів-«страшилок» про загрози та ризики роботи за кордоном.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук