Синютка доручив обмежити рекламу працевлаштування українців за кордоном

За допомогою буклетів мешканців області переконуватимуть, що робота за кордоном – це ризики і «реальні страхи»

ЕкономікаАндрій Дрозда, 10 вересня 2018610021
Синютка доручив обмежити рекламу працевлаштування українців за кордоном
фото ЛОДА
Олег Синютка збирається активізувати інформаційну кампанію проти виїзду мешканців області на роботу за кордон

Голова ЛОДА Олег Синютка збирається боротися з трудовою міграцією на Львівщині за допомогою буклетів-«страшилок» та обмеження реклами працевлаштування за кордоном. Під час апаратної наради в понеділок, 10 вересня, посадовець звернувся до підлеглих із дорученням активізувати інформаційну кампанію проти виїзду українців на роботу в інші країни.

За словами Олега Синютки, більшість кадрових агенцій, що займаються працевлаштуванням мешканців Львівщини за кордоном, працююють нелегально або ж порушують умови ліцензій. Директор Львівського центру зайнятості Василь Барилюк уточнив, що з 92-х зареєстрованих на Львівщині компаній 54 не провадять діяльності після перевірок, а 24 фірми працюють з порушеннями.

Олег Синютка також висловив занепокоєння щодо стану інформаційної кампанії на тему працевлаштування українців за кордоном. Він доручив керівниці головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області Іванні Іваночко виготовити буклети з інформацією про ризики працевлаштування за кордоном.

«Напишіть людям про реальні страхи. Коли людей, які приїжджають, б'ють, забирають паспорт, залишають ні з чим і людина працює, як раб. Треба дати це людині в руки і сказати: «Людино, подумай! Ти сьогодні тут можеш заробити 12-14 тисяч, а там ти отримаєш 17 тисяч. Порахуй, скільки ти витратиш на проживання, на харчування». Бо в нас же панує думка, що там полито медом, а людині при отриманні паспорта треба сказати правду!», – роз'яснив підлеглим методи роботи Олег Синютка.

Голова ЛОДА також доручив керівниці департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА Ользі Березюк поговорити з керівниками та головними редакторами інформаційних агенцій щодо доцільності розміщення реклами працевлаштування за кордоном. На думку, Олега Синютки слід обмежити поширення такої реклами.

«Це остання справа – спонукати людей виїжджати!», – заявив Олег Синютка.

Нагадаємо, що за кордоном постійно живе й працює 3,2 млн. українців, а на сезонні заробітки щорічно виїжджає близько 9 млн. наших співгромадян. У Польщі постійно працює близько 2 млн. українців.

Згідно з останніми дослідженнями агенції Personnel Service наші співвітчизники працюють у кожній п'ятій польській компанії. При цьому українські працівники отримують таку ж зарплату, що й поляки. За перше півріччя 2018 року трудові мігранти переказали в Україну 6,35 млрд доларів США.

Також ZAXID.NET раніше порівняв зарплати у Польщі та у Львівській області у низці найбільш затребуваних спеціальностей на ринку праці. Виявилось, що оплата праці в Польщі вища у кілька разів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук