У кожній п'ятій польській компанії працюють українці

СвітВолодимир Пиріг, 27 серпня 20184900

21% компаній в Польщі працевлаштовує працівників з України, свідчать результати дослідження компанії Personnel Service під назвою «Барометр трудової імміграції – II півріччя 2018», повідомило Польське радіо.

«Це на 10% більше, ніж у попередньому подібному дослідженні, що є результатом все більших проблем під час пошуку працівників на місцевому ринку», – йдеться в дослідженні.

Найбільше українських трудових іммігрантів працює у великих компаніях (40%), у середніх підприємствах – 29%, а у малих фірмах – 18%. У найближчі 12 місяців знайти працівників з України має намір 17% підприємств у Польщі.

Крім того, під час дослідження польських працівників запитали про їхнє ставлення до українських колег. 46% респондентів відповіли – «нейтрально», 30% – «позитивно», а 11% – «негативно». Найбільш негативно налаштовані до працівників з України люди у віці 55-67 років. Як наголошено у доповіді, це несподівано, оскільки півроку тому саме ця вікова група ставилася до працівників з-за східного кордону найменш негативно.

73% анкетованих українців хочуть працювати у Польщі понад шість місяців. Подовження цього часу очікує також 66% польських роботодавців.

Понад 57% працівників з України планують найближчим часом знову приїхати до Польщі на заробітки. Таких намірів не мають 22% опитаних.

«Дані показують, що українські працівники добре почуваються у Польщі і це для них не одноразова пригода», – зазначив голова Personnel Service Кшиштоф Інґльот.

Згідно з дослідженням, 51% українських працівників перебувають на заробітках у Польщі від одного до трьох місяців, 28% – від трьох до шести місяців. «Це велика проблема, бо польському роботодавцю потрібні українські працівники щонайменше на дванадцять місяців. Більшість хоче наймати на роботу на 18 і більше місяців», – зазначив Інґльот.

Він вважає позитивним введення від початку цього року нового виду дозволу на сезонну роботу. За даними Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, у першому півріччі 2018 року зареєстровано 157 тис. таких заяв.

Нагадаємо, раніше компанія Personnel Service з’ясувала, що українські заробітчани отримують у Польщі таку ж зарплату, як і поляки.

Також ZAXID.NET раніше порівняв зарплати у Польщі та у Львівській області у низці спеціальностей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук