Міністр соціальної політики заявив, що 3,2 млн українців постійно працюють за кордоном
Ще до 9 млн українців брали участь в сезонних роботах за кордоном
До теми
Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що на постійній основі за кордоном працевлаштовані понад 3,2 млн громадян України.
«Постійно за кордоном працюють понад 3 млн 200 тисяч українських громадян», – заявив Рева на церемонії запуску проекту із поліпшення управління ринком праці «Інклюзивний ринок праці для робочих місць в Україні» в Києві у вівторок, 3 липня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».
Він також зазначив, що трудова міграція на сьогодні має сезонний характер. У цьому процесі, за оцінками Мінсоцполітики, беруть участь до 9 млн українців.
За словами Реви, наразі однією з актуальних проблем ринку праці є рівень безробіття серед молоді і неможливість працевлаштування великої кількості внутрішньо переміщених осіб. Крім того, проблемами також є велика тіньова зайнятість і диспропорція між попитом і пропозицією на кваліфіковану робочу силу.
П’ятирічний проект «Інклюзивний ринок праці для робочих місць в Україні» запускає Міністерство соціальної політики разом з Міжнародною організацією праці (МОП) за підтримки уряду Данії. Його мета – поліпшити управління ринком праці, зменшити невідповідність професійних навичок вимогам ринку праці, сприяти підприємництву та поліпшенню соціального діалогу та інституційної спроможності соціальних партнерів.
У рамках проекту МОП розраховує надати підтримку 4 областям України за допомогою концепції місцевих партнерств зайнятості, модернізувати три навчальних плани професійно-технічної освіти, створити 5 нових послуг для 4 регіональних офісів Державної служби зайнятості, здійснити підготовку 7 основних і 75 місцевих тренерів за програмою МОП «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», забезпечити навчання 4,5 тис. людей на курсах підприємницької діяльності, удосконалити інституційні можливості соціальних партнерів для більш плідного соціального діалогу, забезпечити навчання 240 осіб технікам колективних переговорів і створити 5 платформ для ведення та укладення колективних переговорів на галузевому рівні. При цьому в яких саме областях реалізовуватиметься проект – не повідомляється.