Скіфське золото повернеться в Україну до жовтня, - Мінкульт

Скіфське золото повернеться в Україну до жовтня, - Мінкульт

Виставка "Крим: Золото і таємниці Чорного моря", яка експонується в Амстердамі, до жовтня буде повернена в Україну. Про це на брифінгу повідомила заступник міністра культури України Світлана Фоменко, передає кореспондент УНН.

За її словами, в Україну повернуться всі 2111 предметів.

Нідерландська сторона оприлюднила заяву про те, що доки питання про виставку не буде вирішене судом, експозицію вони не повернуть ні Україні, ні Криму.

"Це побоювання судових позовів кримських музеїв. На сьогодні Мінкультури не згодне з цією позицією. Ми вживаємо всіх заходів для неможливості такої ідеї музею", - сказала Світлана Фоменко.

Вона зазначила, що кінець експонування виставки в Амстердамському музеї 31 серпня. Після цього з 1 вересня розпочнеться її демонтаж.

"Вже 1 вересня співробітники Національного історичного музею будуть в Амстердамі з метою демонтажу, пакування і відправлення її в Україну. Юридично вже оформлено повернення 19 головних експонатів. Коли ми говоримо про cкіфське золото, то говоримо про ці 19 експонатів. Це cкіфський шолом та меч, які є ядром експозиції", - зазначила пані Фоменко.

За її словами, до 1 жовтня виставка повинна бути повернена в Україну.

"Якщо цього не станеться, то вона буде вважатися незаконно вивезеною. Тоді ми будемо вирішувати долю виставки судовим арбітражним шляхом. Варіант про повернення до Криму не розглядається", - повідомила заступник міністра культури.

Вона додала, що після повернення в Україну експоната виставки зберігатимуться в Національному історичному музеї.

Нагадаємо, кримські музеї заявили про готовність через суд довести своє право на золото скіфів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук