Скульптори зі всієї України оздоблять казковими героями парк у Миколаєві

КультураОксана Сенишин, 11 серпня 2015, 19:16 925 0

На Львівщині стартував другий симпозіум скульптури, на який з’їхалося одинадцять митців з різних куточків України.

Впродовж десяти днів вони різьбитимуть з вапнякового каменя скульптури, які до Дня незалежності оздоблять парк «400-ліття Миколаєва». Серед героїв – Котигорошко, баранчик, левиця.

«Ця скульптура повинна дітям повернути любов і повагу до української казки. Ми забули про Котигорошка, про Кожум’яку, забули про образи того ж Зайчика-Пострибайчика. Тобто, образи чисті, благородні, дитячі, які прагнуть до добра», – розповів мистецтвознавець Ярослав Кравченко.

Робота скульптора, особливо на пекучому сонці, вимоглива.

«Мусимо брати респіратор, треба мати навушники, щоб не летів порох з каменя у вуха. Потім дуже важко вимивати це все – болітимуть вуха. Треба мати окуляри та ще якусь шапку на голову, тому що тут досить парко», – розповів скульптор зі Львова Василь Лев.

Для Василя це перший симпозіум. Хлопець щойно закінчив третій курс Академії мистецтв. Однак, як і інші, за десять днів він витеше Архангела Михаїла, аби беріг малечу в час забав.

«Камінь сам підказав робити Архангела. Він був з невеличким заокругленням – я подумав, це могли б бути ефектні крила. Така цільна фігура. Щось таке і виходить», – поділився Василь Лев.

Серед скульпторів симпозіуму – і курд Арам Саліхі з Іраку, який вже три роки живе в Україні. Чоловік робить з каменя «івана-покивана».

«Ця іграшка дуже популярна і серед маленьких діток, і серед тих, кому за сімдесят. Я витесав чоловіка, бо вирішив, що взимку йому легше буде стояти на снігу, а була б це дівчина – замерзла б», – уточнив скульптор Арам.

До проведення симпозіуму підштовхнуло багате на поклади вапнякового каменя село Демня, що неподалік Миколаєва. У цьому регіоні виросли знані митці Михайло та Євген Дзиндри, а ще Володимир Сколоздра. Цей дух надихає і сучасних скульпторів: працюють від п’ятої вдосвіта і до десятої вечора.

«В нас вчора киянка одна три години тут камінь тесала, їй митці підказували. Тобто хто хоче, тим дають молоток і показують, як робити», – розповіла ініціатор акції, керівник ГО «Книжкова толока» Любов Хомчак.

Нагадаємо, роботи митців, які торік брали участь у першому симпозіумі, нині оздоблюють центральний парк Миколаєва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук