Сьогодні мусульмани святкують Курбан-байрам

КультураВолодимир Пиріг, 12 вересня 20163340

Мусульмани України святкують Курбан-байрам (свято жертвопринесення). У мечетях віряни зібралися на святкові молитви.

Курбан-байрам (або Ід аль-Адха) припадає на період хаджу (паломництва до Саудівської Аравії) і встановлений в пам’ять про подію, описану в Корані. Згідно з переказами, пророк Ібрагім (в Біблії – Авраам) одного разу побачив сон, у якому йому було наказано принести в жертву свого сина Ісмаїла. Піднявши ніж над сином, він почув голос: «О Ібрагіме, ти вже виконав свій сон…». Аллах послав йому ягня, яке і звелів принести в жертву. Таким чином Всевишній відчував силу віри Ібрагіма. Тому, як пише «Інтерфакс-Україна», обов’язковим обрядом свята є заклання жертовної тварини (барана, кози, верблюда, корови або буйвола), яке відбувається після святкової молитви. Вірянам рекомендовано не тільки самим вжити в їжу жертовне м’ясо, а й роздати частину його як милостиню та частування.

Як сказано в Корані, Аллаху не потрібна ні кров, ні м’ясо жертовної тварини, йому потрібна лише богобоязливість людей, і обряд жертвопринесення орієнтований на те, щоб наблизити того, хто його здійснює, до Всевишнього.

Разом з цим мусульмани вірять, що принесені в жертву в ім’я Аллаха тварини в судний день допоможуть їм переправитися по тонкому мосту Сирату через безодню пекла.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук