Соціально незахищені львів'яни стануть акторами оперної постановки

Головні новини за 30 січняТетяна Муравель, 30 січня 2015, 15:52 0

У понеділок, 2 лютого, у Львові розпочнеться спільний українсько-польський проект, під час якого створять виставу "У пошуках короля Ліра" з циклу "Голос виключених". 

Гратимуть у ній лише троє професійних акторів. Решту ролей виконуватимуть соціально незахищені особи. Це люди з неповносправністю, пацієнти геріатричного пансіонату, кризового центру для жінок. Залучатимуть до проекту і вояків, які повернулися з АТО. 

Виставу "У пошуках короля Ліра" режисер Міхал Знанецький два роки тому ставив у Польщі. Тепер приїде до Львова.

Відбуватиметься усе на сцені театру ім. Лесі Українки. "Режисер театру Олексій Коломійцев вже має досвід роботи з неповносправними, тому охоче погодився на участь у проекті", - розповіла керівник рекламного відділу театру ім. Лесі Українки Ольга Мухіна. 

Під час постановки актори зможуть розповідати історії із власного життя. Для них це буде своєрідною арт-терапією.

"Коли наші жінки будуть брати участь в проекті, вони зможуть власними словами, власною участю пережити проблеми, які в них були і легше їх подолати", - розповів виконавчий директор ГО "Народна допомога" Юрій Лопатинський.

Непрофесійними акторами опікуватимуться волонтери. Допомагатимуть приходити на репетиції та дбатимуть про них. Вже у понеділок у Медіатеці влаштують семінар для усіх охочих стати інструкторами проекту. 

"Перший  етап - це п'ять занять, на які до нас приїжджають тренери з Польщі. Наступні роботи будуть виконані впродовж року. Усе відбуватиметься на волонтерських засадах, тому треба буде розраховувати на участь протягом року", - розповіла керівник проектів і програм Інституту екуменічних студій УКУ Марія Кандиба. 

Вже з квітня почнуться кастинги та перші репетиції. Львів'яни ж побачать виставу наприкінці року. 

"Прем'єра - 6 грудня. Тримаймо кулаки, бо окрім роботи з людьми, є проблема інфраструктурна. Треба пристосувати театр Лесі Українки до потреб неповносправних.

Облаштувати підйомники та пристосувати вбиральні. Тоді театр ім. Лесі Українки стане чи не першим доступним для неповносправних театром в Україні", - зауважила керівник міського управління культури Ірина Магдиш.

Постановка вистави "У пошуках короля Ліра" - спільний проект управління культури ЛМР, Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки, ГО «Народна допомога», Інституту екуменічних студій УКУ та Фундації "JUTROPERA" (Польща). 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук