Спеціальні економічні зони хочуть відновити на Львівщині

Економіка21 квітня 20091700

Мінекономіки України розробило два законопроекти, які дозволять відновити діяльність спеціальних економічних зон з усіма пільгами для інвестиційних проектів. На відновленні таких зон активно наполягає влада Львівщини, - повідомляє радіо "Німецька хвиля".

З 1999 року на Львівщині діють дві Спеціальні економічні зони - "Яворів" та курортополіс "Трускавець". Їх внесок до Держбюджету за цей час - майже 330 мільйони гривень. Держава ж надала пільг на 30 відсотків від цієї суми.

Тобто, і держава, і регіон отримали від цих СЕЗ солідну вигоду, розповів "Німецькій хвилі" керівник головного управління економіки Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький. Також було додатково створено близько шести тисяч робочих місць у цих зонах. "Відміна пільг негативно вплинула на процес економічного розвитку регіону", - каже Губицький.

За складних економічних обставин у державі, відновлення преференцій для інвесторів у СЕЗ є необхідним кроком, що дозволить стимулювати приплив інвестицій, вважає влада Львівщини. За словами Губицького, це можуть бути не лише зони, а й надання податкових пільг окремим важливим інвестиційним проектам.

Звісно не всі десять зон в Україні мали економічний ефект, визнає чиновник. І перед тим як їх відновити слід проаналізувати економічні показники. Для прикладу, сума інвестицій, що надійшли в зони на Львівщині становить майже половину інвестицій усіх економічних зон в Україні. Тепер доля законопроектів залежить від народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук