Спеціальні пенсії для військовослужбовців будуть збережені, – Гройсман

ЕкономікаАндрій Стець, 23 травня 20173640

Урядовий варіант пенсійної реформи передбачає збереження спеціальних пенсій для українських військовослужбовців і розширення переліку професій, що дають право на дочасний вихід на пенсію. Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі одного з українських телеканалів, інформує Урядовий портал.

«Спеціальні пенсії будуть збережені для усіх військовослужбовців. Жодних не буде обмежень, навпаки, ми вважаємо, що ми маємо сторицею віддати належне нашим героям, які сьогодні захищають нашу державу», - наголосив голова уряду, зауваживши, що запропонована у рамках пенсійної реформи система передбачає обмеження інших спеціальних пенсій.

Щодо розширення списку професій з правом на дочасне оформлення пенсії через шкідливі умови праці, а йдеться, зокрема, про сталеварів, шахтарів, працівників хімічної галузі тощо, то тут уряд робитиме все, аби відстояти права людей, задіяних на таких виробництвах.

«Ми зробимо усе для того щоб представники «шкідливих» професій, зберегли право на дочасний вихід на пенсію», - зазначив він.

Гройсман також звернув увагу, що законопроект про пенсійну реформу, що буде презентований найближчим часом на засіданні Національної ради реформ, а згодом у парламенті, міститиме норму й про автоматичне осучаснення пенсій, натомість пенсійний вік залишиться незмінним.

«Пенсія буде розраховуватися на основі трудового стажу. Якщо людина працювала усе життя, справедливо платила внески, вона має отримати підвищену пенсію. Якщо не працювала, то «вмикається» зовсім інший механізм - соціальної цільової підтримки з бюджету країни, але не за рахунок того, хто все життя працював. Пенсійна система має бути справедливою», – зазначив прем’єр-міністр.

Раніше міністр юстиції Павло Петренко заявив, що підвищення пенсій для військових пенсіонерів потрібно очікувати з 1 січня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук