Спікер Держдуми РФ назвав рішення ЮНЕСКО по Херсонесу політичним

Організація відмовилась від охорони заповідника через анексію Криму

КультураК.С., 5 липня 20166660
Спікер Держдуми РФ назвав рішення ЮНЕСКО по Херсонесу політичним

Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін вважає, що за рішенням ЮНЕСКО про відмову від охорони пам'яток Херсонеса Таврійського стоять політичні мотиви. На його думку, анексія Криму створила сприятливі умови для збереження пам'яток півострова.

«Через політичні мотиви ЮНЕСКО перестало дбати про збереження пам'яток музею Херсонеса Таврійського», - наводить РІА «Новости» заяву Наришкіна,  зроблену в грецьких Салоніках.

«Політизація таких питань ні до чого доброго не приведе. І пора б визнати, що якщо кримські вчені, археологи зуміли зберегти ці унікальні пам'ятки при українській владі, то тепер створені набагато сприятливіші умови для спільної наукової роботи», - заявив він.

Нагадуємо, що ЮНЕСКО не проводить моніторинг збереження музею-заповідника фахівцями міжнародної організації, оскільки ЮНЕСКО не визнає, що Херсонес Таврійський знаходиться під російською юрисдикцією.

За підсумками голосування, яке відбулося в ООН у лютому 2016 року було визнано, що у Росії немає правових підстав претендувати на заповідник.

У свою чергу заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця зазначив, що окупаційна влада несе відповідальність за пам'ятники культури на території Криму. Про це дипломат написав у своєму Twitter.

У січні самопроголошений «глава» Севастополя Сергій Меняйло віддав розпорядження замінити плитку на території музею-заповідника на сучасну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук