Справжній Postman
Економіка

Справжній Postman

Львівський поштовий оператор, який фігурував в корупційних схемах «Укрпошти», придбав найбільшу в Україні компанію кур’єрської доставки

Н.О., 4 лютого 2015 3495 0
фото Companion
Ярослав Кісіль

Львівська компанія «Міст Груп», яка володіє оператором поштово-логістичних послуг «Міст Експрес» завершила операцію з купівлі української кур'єрської служби доставки Postman. Згідно з записом у єдиному державному реєстрі фізичних та юридичних осіб, 95% Postman тепер належить Ростиславу Кісілю, президенту компанії, а решта 5% - «Міст Груп». Про це повідомляє видання «Капітал»

Postman входила до складу консалтингової фірми PGK Groupe. Компанія працює на українському ринку вже понад сім років і здійснює кур'єрські доставки в більш ніж в 23 тис.  населених пунктів країни. Основними клієнтами Postman є такі компанії, як Rozetka, «Сокіл», «Фокстрот», LeBoutique та інші популярні інтернет-магазини. Площа складських приміщень підприємства становить близько 10 тис. кв. м. Ринкова частка компанії в грошовому вираженні в загальному обсязі ринку на кінець 2013 становила 2,4%. Це дозволило Postman увійти в топ-10 логістів країни.

Разом з Postman під управління «Міст Груп» потрапили ще дві поштові компанії - «Точка» (24 відділення) і Star Express (50 відділень), які також входили до PGK Groupe. За оцінками експертів, вартість угоди могла сягнути близько $5-8 млн.

Сам Ростислав Кісіль наразі не розкриває подробиці угоди. Натомість заявив, що вже найближчим часом «Міст Груп» презентує розширені можливості як для бізнесу, так і для кінцевих споживачів.

Про розширення мережі кур’єрських послуг Ростислав Кісіль заявляв ще в грудні минулого року. Як повідомляла «Ділова столиця», Кісіль говорив, що до травня 2015 року має намір відкрити 2,5 тис. відділень в дрібних містах та селах України. При цьому не відкидав, що компанія може поселитися у відділеннях «Укрпошти».

Тоді ж у грудні Кісіль став фігурантом корупційного скандалу з «Укрпоштою».  Компанію «Міст Експрес» звинувачували у лобіюванні власних інтересів через свого колишнього працівника Михайла Паньківа, якого 9 квітня 2014 року призначили виконувачем обов'язків генерального директора «Укрпошти».  А менш ніж за півроку, 19 грудня, звільнили через низку правопорушень, виявлених під час перевірки діяльності державного підприємства.

Михайло Паньків, перед тим, як отримати посаду в ДП «Укрпошта», був заступником голови ради директорів компанії «Міст Експрес». За інформацією журналістів програми «Схеми», з приходом Паньківа в «Укрпошту» державне підприємство почало стрімко втрачати великих корпоративних клієнтів, які, натомість, ставали клієнтами компанії «Міст Експрес». Згідно з офіційним листом, «Укрпошта» мала намір укласти угоду з «Міст Експресом» спочатку про розміщення рекламних матеріалів приватного перевізника у поштових відділеннях, а в подальшому і віддати частину послуг по перевезенню поштових відправлень.

Один з моментів співпраці компанії та «Укрпошти» досліджували слідчі і з’ясували, що приватний поштовий оператор ТОВ «Міст Експрес» отримав в Києві для пересилання листи від корпоративних клієнтів. В подальшому перевіз їх до Львова, де на території одного зі складів було здійснено нанесення знаку про оплату та відбитку календарного штемпеля. Після цього листи були передані до Львівської дирекції «Укрпошти» разом з відомістю, де зазначена кількість була в декілька разів менша, ніж фактична. Здійснивши сортування поштових відправлень і вказавши лише загальну їх вагу, вони знову були передані до Києва, звідки через мережу «Укрпошти» розповсюджені по Україні.

До речі, логістика та поштові перекази - це те, на чому Ростислав Кісіль заробив свій «перший мільйон». На початку 90-х він створив спільне підприємство «Міст», яке займалось тим, що за свій комісійний процент конвертувало гроші  канадських родичів  в товари для родичів українських за вигідним курсом. Успіх підприємства полягав в тому, що Кісілю вдалось зробити цей процес швидким. Швидкість стала вирішальною, коли підприємство почало продавати в Україні оргтехніку, яку купувало в Канаді. Як розповів сам Кісіль в інтерв’ю «Контрактам» у 2008 році, один долар вкладений тоді в комп’ютери приносив 10.

Пізніше Ростислав Кісіль створив відому компанію «Росан», яка сьогодні є фінансово-промисловою групою «Росан», до складу якої входить 9 підприємств, серед яких «Міст Експрес», «Міст Тур» тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук