США обігнали Росію і Саудівську Аравію за запасами нафти

Сумарні запаси видобувної нафти в США перевершили показники Росії та Саудівської Аравії, пише видання Financial Times.

«Запаси США становлять 264 млрд бар., Росії – 256 млрд бар., Саудівської Аравії – 212 млрд бар. Сумарні видобувні світові запаси нафти експерти Rystad Energy оцінили в 2,1 трлн бар. – цього вистачить на 70 років при поточному рівні видобутку в 30 млрд бар. на рік. Дані компанії базуються на аналізі 60 000 родовищ усього світу, проведеному впродовж трьох років», – зазначає видання, матеріал якого цитує Укрінформ.

Запаси – економічна категорія. На їх обсяг впливає економічна кон’юнктура і технологія видобутку: ривок США на перше місце обумовлений сланцевим видобутком.

«Від більшості інших країн складно очікувати якихось сюрпризів, але в США ми побачили саме це… Три роки тому країна поступалася Росії, Канаді та Саудівській Аравії», – заявив аналітик Rystad Energy Пер Магнус Нісвеен, розповідаючи про недавні відкриття в приміських сланцевих формаціях Техасу і Нью-Мехіко, на батьківщині сланцевого буму.

За даними Rystad, більш ніж половина видобутих ресурсів США – сланцева нафта, причому в сланцях одного Техасу майже чверть сумарних видобутих запасів країни.

Хоча обсяг запасів – вирішальний фактор, не менш важливою є ціна бареля, цитує FT Річарда Маллінсона з лондонської Energy Aspects.

«Зростання в США не скасовує ролі Саудівської Аравії і Росії, у яких найдешевша в світі нафта», – нагадав експерт. Саме тому країни ОПЕК і Саудівська Аравія, якій нафта обходиться дешевше $10 (сланцева нафта рідко коштує менше ніж $40), змогли порівняно безболісно опустити ціни в останні два роки, вказав він.

«Для країн ОПЕК існує комфортна ціна на традиційну нафту. Це рівень, який дозволяє їм фінансувати соціальні витрати, але при цьому не робить економічно вигідним видобуток дорожчої нетрадиційної нафти», – пояснив експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук