Стали відомі лауреати Нобелівської премії з економіки

Нобелівську премію з економіки вручили за вивчення теорії контрактів

СвітАндрій Стець, 10 жовтня 20163400

Нобелівська премія з економіки в 2016 році дісталася Оліверу Харту і Бенгту Хольмстрему за внесок у розвиток теорії контрактів. Про це йдеться на сторінці Нобелівського комітету в мікроблозі Twitter.

Ця теорія відповідає на питання, чому ми укладаємо контракти на виконання різних типів робіт і чому ці контракти влаштовані саме так, а не інакше.

І Олівер Харт, і Бенгт Хольмстрем працюють в США: Харт - в Гарварді, Хольмстрем - в Массачусетському технологічному інституті. Харт народився у Великій Британії, Хольмстрем - у Фінляндії.

Торік нагороду вручили англо-американському економістові Енгусу Дітону (Angus Deaton) за аналіз проблем бідності і соціальної нерівності. У своїх роботах він аналізував моделі поведінки споживачів, питання бідності та добробуту населення на мікрорівні.

Нагадаємо, 2016 року Нобелівську премію в галузі фізіології і медицини вручили японцеві Йошініру Осумі за вивчення механізму аутофагії – процесу «самопоїдання» клітин; у галузі фізики - Девіду Тоулессу, Дункану Холдейну і Майклу Костерлітцу за «теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії»; премію миру вручили президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу за припинення конфлікту з повстанським угрупованням FARC, який тривав понад 50 років.

Ім'я лауреата Нобелівської премії з літератури стане відоме 13 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук