Старий будинок на вул. Сахарова у Львові перебудовували попередні власники: документи

Економікапромоція, 1 серпня16040

«Будинок Терлецьких», навколо якого зараз точаться суперечки щодо знесення та побудови на його місці нової будівлі, таки був реконструйований ще на початку 2000-их років за часів мера Любомир Буняка. Це підтверджує відповідне рішення Львівської міської ради.

Документ, який доводить факт перебудови і видозміни будинку оприлюднив у соцмережі архітектор та блогер Юрій Ситник.

У тексті рішення йдеться про те, що будинок реконструйований і готовий до експлуатації. Реконструкцію провів тодішній власник будівлі ДП «Фарлеп».

В рамках робіт у будинку встановили металопластикові вікна, надбудували поверх, замінили дах та сходи, внутрішні приміщення.

Витяг з рішення №050 від 24.01.2003: «…затвердити акт державної технічної комісії від 10 січня 2003 року про готовність до експлуатації офісу на вул. Сахарова, 52 після реконструкції існуючої споруди, яку здійснило Львівське ДП «Фарлеп» на підставі наказу департаменту землеустрою та планування забудови міста від 25.05.2001 р №90 та дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю від 27.11. 2001 р. «503/02».

Очільниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко-Швець, розповіла, що будинок ніколи не був і не міг бути внесений до реєстру пам’яток – не відображає конкретний стиль, не є унікальним витвором якогось архітектора, не приналежний до якоїсь події та не має яскравих стильових ознак. Про це вона розповіла у коментарі сайту Твоє місто.

«Його перебудували, але він таким з вежею, був ще на міжвоєнних планах, змінилася хіба поверховість. Управління охорони історичного середовища зараз не візує містобудівні умови та обмеження. Якби в нас просили зауваження, я б написала свої зауваження», - каже Лілія Онищенко-Швець.

Фото сучасного стану будівлі

Стає зрозуміло, що насправді від автентичного житлового будинку 1907 року на вул. Сахарова, 52 майже нічого не залишилося, адже у 2003 році Львівське ДП «Фарлеп», що на той час було власником вже офісної споруди, зробило реконструкцію будинку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук