Статки трьох найбагатших українців перевищили 6% ВВП держави

Світовий Банк вважає, що надприбутки обмеженого кола українських бізнесменів заважають розвитку економіки

Сукупна чиста вартість активів трьох найбагатших фізичних осіб країни 2017 року перевищувала 6% ВВП держави. Про це заявив віце-президент Світового Банку, який опікується країнами Європи та Центральної Азії, Сирілл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України, інформує «Економічна правда».

«Це майже вдвічі більше, ніж у Росії та втричі більше, ніж у Польщі. Відношення частки доходу найбагатших людей до ВВП майже не змінювалось з 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу», – йдеться в дослідженні Світового Банку.

«Якщо подивитись на США – це цифра 1,4% ВВП. Дуже складно проводити реформи коли є такі потужні групи впливу», – додав Мюллер.

За його словами, без реформ Україні знадобиться 50 років, щоб наздогнати рівень Польщі.

Мюллер зауважив, що Україна затримала проведення реформ на десятиліття і наразі залишається низка проблем, які потребують вирішення.

Серед факторів, які обмежують зростання України, за словами віце-президента Світового Банку, є велика закредитованість і брак прямих іноземних інвестицій. Успадкований після фінансових криз 2009-2015 рр. надлишок заборгованості підприємств досі заважає формуванню капіталу. Великий дисбаланс у державному секторі також не сприяє здійснення капіталовкладень. Протягом 2008-2018 рр. частка державного боргу в сукупному внутрішньому кредиті зросла з 3% до 40%.

Також розвитку заважають сильна залежність від сировинних ринків і обмежена інтеграція в глобальну економіку та пізній початок реформ, гонитва за рентою (надлишковими доходами), недостатнє прагнення до верховенства права.

У дослідженні Світового Банку йдеться про те, що пізні та неповні реформи призвели до численних спотворень ринку праці та створили широкі можливості для концентрації надлишкових доходів.

На думку представників Світового Банку, Україні потрібно провести пріоритетні реформи, а саме відкоригувати фіскальну політику так, щоб краще підтримувати приватний сектор, вдосконалити використання об‘єктів державної власності та управління ними, поліпшити логістику, включаючи перегляд тарифів на залізничні перевезення, скасувати мораторій на продаж сільскогосподарських земель, зміцнити судову систему, антикорупційні інститути та спроможність АМКУ виконувати закони та оптимізовувати державну підтримку підприємств для мінімізації викривлення конкуренції.

До слова, у рейтингу 100 найзаможніших людей України за 2017 рік за версією журналу «Фокус» на першій сходинці вкотре опинився власник групи СКМ Рінат Ахметов, статки якого становили 3,1 мільярда доларів.

Згідно з рейтингом, як і торік, друге, третє і четверте місце посідають співвласники групи «Приват» Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов (1,6 та 1,5 млрд доларів), а також Віктор Пінчук (1,4 млрд доларів) відповідно.

Президент Петро Порошенко за підсумками 2017 року не потрапив до десятки найбагатших українців і посів лише 11-те місце.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук