Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі до 2020 року

Відповідний законопроект було прийнято всупереч рішенню ЄСПЛ, який раніше зобов'язав Україну зняти мораторій.

СуспільствоЮрій Братюк, 20 грудня 20183100

У четвер, 20 грудня, Верховна Рада України ухвалила закон, яким продовжується заборона на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

Відповідний законопроект №9355-5 ухвалили під час вечірнього засідання парламенту - рішення підтримав 231 депутат. Всього у парламенті було зареєстровано 16 законопроектів, якими пропонувалось продовжити мораторій на продаж землі на різні терміни. У прийнятому документі зазначається, що продовження мораторію на продаж сільгоспземель на один рік дозволить врегулювати на законодавчому рівні процедуру обігу цих земель та розробити необхідні нормативно-правові акти.

Нагадаємо, що в Україні з 2002 року діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди. Запровадження повноцінного ринку землі є одним із зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом, але Україна досі не має законодавчої бази для повноцінного функціонування ринку землі.

Раніше ЄСПЛ зобов'язав Україну надати власникам сільгоспземель право вільно ними розпоряджатися, оскільки ця заборона порушує Європейську конвенцію з прав людини. У суді заявили, що якщо мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення не скасують, то ЄСПЛ перейде до призначення грошової компенсації – від 2 до 75 тисяч євро для одного позивача залежно від оцінки кожного конкретного позову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук