Ставки за кредитами будуть знижуватися в 2011 році, - банкір

Економіка9 грудня 20104300

Якщо рівень інфляції в Україні у 2011 році буде 9%, як прогнозується, то відбуватиметься пониження відсоткової ставки за кредитами комерційних банків. Про це 9 грудня під час прес-конференції заявив керуючий Львівською обласною філією ПАТ «Укрсоцбанк» Олег Сергєєв.

О.Сергєєв зазначив, що за такого рівня інфляції, рівень відсоткових ставок за гривневими депозитами складатиме 12-13% річних. Якщо ж врахувати витрати банків, прибутковість банків в межах 4%, то ставки за кредитами в гривні в Україні можуть становити 16% у гривні.

Прогноз Олега Сергєєва щодо зниження відсоткових ставок за кредитами підтримав начальник відділу з економічної роботи та фінансово-кредитних відносин управління Національного банку України у Львівській області Володимир Васюта. За його словами, така тенденція уже спостерігається упродовж року. «Якщо у листопаді 2009 року ставки за депозитами в середньому становили 20-21%, то у листопаді 2010 середньозважена відсоткова ставка становить 14,4%. Середньозважена відсоткова ставка за кредитами у листопаді 2009 року складала 25%, а у листопаді 2010 року – 20,1%», - повідомив В.Васюта.

В.Васюта уточнив, що ставка за кредитами для юридичних осіб є нижчою, ніж для фізичних осіб, – на рівні 18%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук