Степанов заявив, що за законом зарплата медиків має становити 25 тис. грн

Попри закон, медики в Україні отримують фактично мінімальну зарплату

Зарплата лікаря в Україні має бути не менше 25 тисяч гривень на місяць, заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, апелюючи до закону про державні медичні гарантії.

«У нас це передбачено законом про державні медичні гарантії, де написано: 250% від середнього рівня зарплати на липень попереднього року. Якщо ми тримаємось за це, то зарплата має бути не меншою від 25 тисяч гривень у перерахунку на ціни 2019 року… Я не розумію, чому лікар-хірург повинен отримувати 4500 грн (мінімальна зарплата в Україні у 2020 році становить 4723 грн, - прим. ред), а той, хто приходить на посаду прокурора, отримує одразу 25 тисяч гривень. Авжеж, я цілком за те, щоб і прокурор отримував 25 тисяч гривень. Я просто не розумію, чому лікар має отримувати менше», – заявив Степанов в інтерв’ю ТСН.

Водночас він висловив сподівання, що наступного року видатки на медицину будуть на рівні 6% ВВП.

«Мінімальний відсоток на медицину в Європі – це 6% в Болгарії. Я вважаю, що ми з цього повинні починати. Я практично впевнений, що я зможу це зробити, і є підтримка Президента, тож, сподіваюся, наступного року у нас повинно бути 6% ВВП. Я думаю, що наведу аргументи, зокрема й народних депутатів, щоб нам виділили саме цю суму», – зауважив Степанов.

Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що ініціюватиме підвищення зарплат медикам з 1 липня на 50%. Однак, за його словами, для цього необхідно змінити державний бюджет на 2020 рік і виділити 11 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук