Стецьків: Ріст ВВП в Україні – лише статистика

Економіка20 квітня 20117030

Ріст ВВП в Україні відбувається лише статистично за рахунок збільшення експорту металу та хімії, основні прибутки з чого осідають за звичай в офшорах, та за рахунок зростання цін на внутрішньому ринку. Населення ж такого росту ВВП не відчуває.

Про таке в ефірі «5 каналу» заявив депутат від НУ-НС Тарас Стецьків

«Якщо подивитися реально і в минулому році і в цьому році на кілька пунктів ВВП виріс. Перше пояснення полягає в тому, що ріст відбувся у порівнянні з провальним 2009 роком, де справді було падіння більше 15%, коли з такою ямою порівнювати, дійсно є певний ріст – це ріст статистичний. Друге питання –ріст був виключно забезпечений за рахунок хорошої ціни на зовнішніх ринках металу і хімії. Але основна маса цих доходів осідає не в бюджеті, а в офшорних компаніях і це загальна проблема усіх наших олігархів. І ще один момент – у значній мірі ріст ВВП відбувся за рахунок росту цін на внутрішньому ринку, на комунальні послуги, на продукти харчування», - пояснює парламентар.

Стецьків зазначив, що для реального покращення соціально-економічної ситуації в країні треба примусити олігархів платити податки з реальних прибутків, які за зазвичай залишаються у офшорах.

 «Треба змусити олігархів платити в бюджет, треба змусити їх вивести гроші з офшорів та повернути в Україну і платити реальні податки з реально зароблених прибутків», - зазначив НУНСівець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук