Стоп маніпуляціям довкола відключення аналогового ТБ

Чому відімкнення «аналога» є кроком в майбутнє, зокрема і для селян

10 квітня

Я шокований, бо не розумію, хто маніпулює темою довкола відключення аналогового телебачення і лякає людей, що після відключення «аналога» селяни не зможуть безкоштовно дивитися ТБ. Насправді всі ці чутки брехня і маніпуляція, а відключення аналового ТБ – це крок в майбутнє. Чому – читайте далі!

Як відомо, розвитку нормальних мобільних технологій перешкоджає аналогове ТБ, відімкнення якого вивільнить шалений частотний ресурс, на якому мобільні оператори зможуть розгорнути те ж таки 4G (LTE) і покрити ним території, якими навіть 2G не покривалося. Ну це в ідеалі. Не в ідеалі все одно покриття стане кращим і охопить, в т.ч. й проблемні ділянки, на яких зараз зі зв'язком тяжко.
Відомо також, що вимкненню аналогового ТБ всіляко хтось перешкоджає, доказом чого є постійне відтермінування цього кроку. До прикладу, його мали почати відключати ще в березні, але тепер перенесли це на серпень.

Також побутує думка, що від відімкнення «аналога» постраждають жителі сіл, які «покупували собі приставки (йшлося про T2), котрі після відключення перестануть працювати».
Я не знаю, хто запустив цю маніпуляцію і кому вона вигідна, але пропоную розібрати все на деталі.
По-перше, приставки – це не аналогове, а цифрове телебачення, яке ніхто не відключатиме. Цифрове телебачення, яке потребує меншої кількості частот, покликане замінити собою аналогове, яке є дуже «прожорливим» в частотному плані. Про «прожорливість» «аналога» й «економність» «цифри» читайте, наприклад, тут. Додатково можете почитати статтю про «цифру» у Вікіпедії.

Якщо на хлопський розум, то цифрове телебачення відрізняється від аналового тим, що для цифрових телеканалів потрібні значно менші смуги частот, ніж для аналогових. Зокрема, в «цифрі» на одній смузі можуть одночасно мовити кілька телеканалів, в той час як в «аналозі» це неможливо.

Мені кажуть: «в людей є антени, вони перестануть працювати». Пояснюю, а ви передайте далі: антена в цьому випадку це лише пристрій захоплення сигналу. При цьому розшифровку (декодування) сигналу здійснює цифрова приставка, яка підключена до антени. Якщо ж антена підключена напряму до телевізора, і телевізор не підтримує прийому цифрових сигналів, то тоді так, у таких споживачів телебачення й справді перестане працювати. Лише для таких. Та достатньо до антени й до телевізора підключити приставку – і вуаля, все знову працює.
Тому відключення аналога не лише не відбере від селян безкоштовний перегляд ТБ, але й дасть їм швидкісний мобільний інтернет та якісний зв'язок в будь-якому кутку хати чи подвір'я. Крім того, це дасть можливість вийти на мобільний ринок новим гравцям та зміцнитися тим меншим, які не потрапили до «великої трійки».

Єдиний мінус цифрового ТБ в Україні – це один його провайдер. Але за хороших умов майбутнє за IPTV, де не буде місця монополіям. Ну але це вже фантазії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
На медіа-фронті без змін
Головні новини Львова за 14 листопада
У ДТП на Рівненщині загинув український чемпіон світу з армреслінгу
У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим
У віці 57 років помер начальник ГУ ДСНС Львівщини Сергій Дмитровський
На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування