Студенти Львівської академії мистецтв оголили жіночі скульптури на «відмінно»

КультураОксана Сенишин, 26 червня 2017, 18:53 2338 0

Спудеї усіх кафедр Львівської академії мистецтв захищають дипломні роботи. Ікона, вироби зі скла, художнього металу — чи не щодня демонструються на одній-двох виставках. Так творчо захищають свої дипломні роботи студенти.

Оголили «своїх жінок» студенти кафедри скульптури. Шестикурсник Віктор Федьків, до прикладу, виліпив дуже сучасну фігуру, що складається з пікселів. І назвав її по-філософськи ― «Підсвідомість».

«Пікселі ― це є електрони, які формують наші думки. Взагалі, наше уявлення», ― пояснив випускник кафедри монументально-декоративної скульптури Віктор Федьків.

Деякі з цих робіт прикрашатимуть парки. Інші стоятимуть біля храмів у Жовкві та в Борисполі. «Розстріляне відродження» оздобить Харків. А випускник Роман Лега, до прикладу, свою дипломну подарує бабусі з дідусем.

«Цей ангел ― як подарунок бабці на могилу, бо вона дуже хотіла ангела. Була дуже віруючою. В дитинстві помагала партизанам. Її заслали в Тюрму на Лонцького, вона там відсиділа рік. А коли справа дійшла кінця, то її послали на Сибір. Бабця просиділа там сім років. І там познайомилася з дідом», ― поділився спогадами випускник кафедри монументально-декоративної скульптури Роман Лега.

Одночасно захищали дипломні роботи і студенти кафедри художнього скла. Магістри мали дипломні завдання ще з весни. Скло видували, виливали і випікали.

«Я зробила такі декоровані вази. Їх майстри видували. А поверх дали наліпи: їх, як віск гарячий, лилося і створювалися такі чудернацькі форми. Тема «Цвіт папороті». І завдяки цим формам я хотіла передати цвіт папороті, який я собі уявляю», ― пояснила випускниця кафедри художнього скла Юлія Подузова.

Найкращі роботи потраплять до музею академії, у фонди кафедри. Деякі можна буде придбати в галереї «Пори року». А хто захоче зі студентів, можливо, і викупити своє дітище зможе.

Майже всі роботи обох кафедр студенти захистили «на відмінно». Аби побачити найкращі роботи академії, можна завітати на збірну виставку 5 липня в місцевій галереї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук