Створений за участю України фільм візьме участь у Венеціанському фестивалі

Створений за участю України фільм візьме участь у Венеціанському фестивалі
Кадр з фільму «Стасіс»

Фільм «Стасіс», створений за підтримки Держкіно в копродукції України, Литви та Франції, відібрано до конкурсної програми Венеційського міжнародного кінофестивалю.

Фільм «Стасіс» (міжнародна назва «Парфенон») литовського режисера Мантаса Кведаравічюса відібрано до конкурсної програми «Тиждень критики» 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 28 серпня до 7 вересня 2019 року.

Проект фільму став одним із переможців 9-го конкурсного відбору Держкіно та отримав фінансову підтримку розміром 11,377 млн грн, завдяки чому Україна є другим основним учасником кінопроекту після Литви.

На всіх етапах виробництва картини працювали українські спеціалісти: оператор–постановник В’ячеслав Цвєтков, звукорежисер Андрій Нідзельський та художник-постановник Юрій Григорович. Головні ролі виконали Рита Бурковська, Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гаріп Оездем.

Загальний бюджет картини становить 31,128 млн грн.

У 2017-му році проект «Стасіс» відібрали до індустріальної програми 70-го Міжнародного кінофестивалю в Локарно та до Карловарськогоміжнародного кінофестивалю. Також, торік проект взяв участь у програмі Міжнародного кінофестивалю у Швейцарії. Психологічна драма створена методом комбінації художнього та документального кіно. Етнографічне дослідження, яке лежить в її основі, здійснювалося впродовж трьох років у Афінах, Одесі та Стамбулі, що також є героями фільму.

Конкурсна програма «Тиждень критики» — це незалежна паралельна програма фестивалю, яка проводиться Національною спілкою італійських кінокритиків (SNCCI). Цьогоріч до цієї програми увійшли сім дебютних фільмів з різних країн світу, які змагатимуться у конкурсі, та два, яких покажуть поза конкурсом. Тиждень критики відбудеться у Венеції вже в 34-те.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук