Суд назвав пісню Happy Birthday суспільним надбанням

Стягувати за її використання гроші є незаконним

КультураДарина Цвях, 23 вересня 20155900

Суд Лос-Анджелеса виніс рішення, що визначає долю однієї з найвідоміших музичних композицій у світі - пісні Happy Birthday to You. Згідно з ним жодна з компаній, які за останні 80 років стягували плату за використання пісні, не мала на це права.

Спочатку судовий розгляд стосувалося підтвердження авторських прав компанії Warner / Chappell Music. Ця фірма придбала Birch Tree Group, наступницю Clayton F. Summy Co., якій належали права на Happy Birthday, пише Los Angeles Times.

Вивчивши передісторію, суддя Джордж Г. Кінг прийшов до висновку, що компанія володіє правами тільки на окремі музичні аранжування, але не на саму пісню. При цьому раніше виконавці змушені були робити відрахування за кожен випадок використання пісні в сценічних постановках, телевізійних шоу, фільмах або вітальних листівках. Як зазначає видання, навіть власник ресторану, підносячи безкоштовний торт до дня народження своїм гостям, мав платити за право виконати знамениті рядки. За деякими оцінками, авторські відрахування сягали $2 млн на рік.

Знаменитій вітальній пісеньці виповнилось більше 120 років. Мелодію придумали в 1893 році вчителька з Кентуккі Патті Сміт Хілл і її молодша сестра Мілдред. Вони написали пісеньку для своїх вихованців з дитячого садку.

Сестри опублікували твір у збірнику пісень для дитячих закладів та передали авторські права видавцеві в обмін на відрахування від продажів. У 1922 році пісня була опублікована у збірнику Good Morning and Birthday Song з формулюванням, що вказує на припинення дії авторського права. За чинним законодавством США твори, опубліковані до 1923 року, є суспільним надбанням. Однак компанія, яка претендувала на права, доводила, що пісня була зареєстрована тільки у 1935 році, тобто посилання на попередні публікації недійсні.

Нинішнє судовий розгляд проти Warner / Chappell було ініційовано авторами фільму про пісню, в яких вимагали $1,5 тис. за використання композиції. Тепер позивачі сподіваються на те, що до компанії в масовому порядку будуть подані позови про незаконне стягнення роялті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук