Суд почав банкрутство компанії–колишнього газового монополіста Фірташа

У 2006-2008 роках «Укргаз Енерго» була ексклюзивним імпортером російського газу в Україну

Господарський суд Києва порушив справу про банкрутство ПрАТ «Укргаз-Енерго» (УГЕ), яке в 2006 році мало монопольне становище на ринку імпорту газу в Україну і постачання палива промисловим споживачам. Про це йдеться в повідомленні Вищого господарського суду, пише Liga.Net.

Справа про банкрутство відкрита за позовом оператора української ГТС – компанії «Укртрансгаз».

«Укртрансгаз» раніше домагався в суді банкрутства «Укргаз-Енерго» в зв’язку з боргом в розмірі 580 млн грн. Він був сформований в ході відносин за договором N117-36 від 28 лютого 2007 року, в рамках якого оператор ГТС надавав трейдеру послуги з транспортування газу.

Ця заборгованість була визнана судом ще в 2010 році, а в 2011 році на його виконання було видано відповідний наказ. Але згодом «Укргаз Енерго» домоглося відстрочки виконання цього рішення.

Як пише «Українська правда», ЗАТ «Укргаз Енерго» було створено в лютому 2006 року «Нафтогазом» і RosUkrEnergo (RUE) на паритетних засадах. 50% RUE володів Дмитро Фірташ та Іван Фурсін

Компанія спочатку почала продавати газ промисловості на українському ринку. Через частку в RosUkrEnergo російський «Газпром» володів 25% «Укргаз-Енерго»

До квітня 2006 року «Укргаз Енерго» стала ексклюзивним імпортером російського газу, купуючи його у RUE замість «Нафтогазу» на кордоні з Росією.

Навесні 2008-го Кабінет міністрів з ініціативи Юлії Тимошенко скасував рішення про створення «Укргаз Енерго». «Нафтогаз» подав позов з вимогою ліквідувати посередника.

Після ліквідації в 2015 році RosUkrEnergo частка «Газпрому» в «Укргаз-Енерго» перейшла компанії Centragas Holding Limited (Кіпр), кінцевим бенефіціаром якої вважається Фірташ.

Centragas володіє 50% УГЕ. Інші 50% акцій були відсуджені у «Нафтогазу» і їх приналежність є спірною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук