Суд повернув вкрадене за «Аферою століття» приміщення площею понад 1000 квадратних метрів

Комунальне приміщення на вул. Тесленка, 2, яке вкрали фігуранти «Афери століття»

Львівська міська рада через суд домоглась скасування реєстрації приватними фірмами права власності на ще одне комунальне приміщення, вкрадене за «Аферою століття». Йдеться про двоповерховий будинок з підвальними приміщеннями площею 1004,7 м2 на вул. Тесленка, 2 у Львові. Відповідне рішення Шевченківського районного суду опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Двоповерховий будинок на вул. Тесленка, 2 в управління комунальної власності Львівської міської ради уже впродовж трьох років орендує громадська організація «Центр технологічних рішень "Декодед"», яка займається організацією різноманітних освітніх заходів, комп’ютерних таборів та щорічно проводить у Львові технологічний фестиваль DE:CODED.

Спеціалісти управління комунальної власності Львівської міської ради (УКВ ЛМР) виявили, що в березні 2017 року львівська нотаріуска Ольга Новосад зареєструвала право власності на це приміщення за трьома приватними фірмами: ПП «ТМ Тріада», ПП «К.Р.О.К-7» та ТОВ «Масафі». При чому за документами приміщення «роздробили» на різні площі і юридичні адреси.

Прокурори Львівської місцевої прокуратури №2 в інтересах ЛМР звернулись з позовом про скасування реєстрації права власності на це приміщення. 10 липня суддя Шевченківського районного суду Надія Луців-Шумська задовольнила позов. Однак до 10 серпня відповідачі можуть подати апеляцію.

Власником ПП «ТМ Тріада», яке раніше мало назву ПП «Грот», є Артем Шпота – затриманий як підозрюваний в межах кримінального провадження про незаконне відчуження комунального майна – більш відоме як «Афера століття». У червні 2017 року він вийшов під заставу у 240 тис. грн. Розгляд його справи триває досі.

Власником ПП «K.P.O.K.-7» є ще один фігурант «Афери століття» Олег Рогоцький, який наразі не фігурує серед підозрюваних у кримінальному провадженні. Зокрема ПП «К.Р.О.К.-7» незаконно заволоділо також приміщенням площею 157,7 м2 на вул. Замковій, 9 та ділянкою площею 1200 м2 на вул. Кам'янецькій, за якою зареєстрували неіснуюче приміщення. Ці два об’єкти також повернули у власність міста. Окрім того, у суді розглядається справа про ще одне зареєстроване на «К.Р.О.К.-7» неіснуюче приміщення площею 432 м2 на вул. Лазаренка, 31. Реєструючи неіснуючі приміщення, аферисти у такий спосіб намагались заволодіти ділянками за цими адресами.

Власником ТОВ «Масафі» Віктор Костюк. Ні він, ні його фірма в «Афері століття» раніше не фігурували.

Нагадаємо, «Афера століття» – це масштабна крадіжка комунальної нерухомості приватними фірмами, про яку у грудні 2016 року повідомляв ZAXID.NET. Право власності на десятки комунальних примішень за підробними документами перереєстрували різні підставні фірми та люди. Згодом усі ці приміщення викупили дві львівські підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Детальніше про цю схему у розслідуванні ZAXID.NET «Cхема з усіма невідомими».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук