Суд повернув Львівській міськраді вкрадену підприємцями ділянку площею понад 12 соток
Ділянку відчужила фірма, яка фігурує в «Афері століття»
У вівторок, 3 квітня, Господарський суд Львівської області повернув у власність Львівської міськради незаконно відчужену ділянку площею понад 1,2 тис. м2 на вул. Кам’янецькій, 45. Ділянку відчужили, оформивши за її адресою неіснуюче нежитлове приміщення та право власності на нього.
«Приватне підприємство «Грот» на підставі неіснуючого розпорядження Галицької районної адміністрації зареєструвало право власності на нежитлове приміщення загальною площею 1228,3 м2 на вул. Кам’янецькій, 45. Потім цей об’єкт викупило ПП «К.Р.О.К.-7». Але фактично це приміщення існує лише на паперах, а насправді на тому місці нічого не має. Це – ще один вид афери з комунальною нерухомістю. Коли спочатку реєструють право власності на неіснуючий об’єкт, потім оформляють документи на землю під цим об’єктом, а потім цю землю просто продають. Як тільки ми виявили це, подали позов до суду про скасування реєстрації права власності», – пояснила ZAXID.NET начальниця юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.
Відтак 3 квітня суддя Господарського суду Львівської області Тарас Фартушок після вивчення документів у справі прийняв рішення повністю задовольнити позовні вимоги Львівської міськради і скасувати реєстрацію на нежитлове приміщення на вул. Кам’янецькій, 45 ПП «К.Р.О.К.-7». Щоправда рішення суду наразі не набуло чинності, адже відповідач має право впродовж 20 робочих днів оскаржити його в апеляційному суді.
На розгляді суду перебувають ще дві аналогічні справи. Одна стосується неіснуючого нежитлового приміщення площею 187 м2 поруч, а саме на вул. Кам’янецькій, 43, право власності на яке також зареєструвало ПП «К.Р.О.К.-7». Інша – неіснуючого приміщення площею 432 м2 на вул. Лазаренка, 31, зареєстрованого на Гоцька О.В.
За словами Гелени Пайонкевич, ПП «Грот» та ПП «К.Р.О.К.-7» мають стосунок і до львівської «Афери століття», під час якої з комунальної власності вивели десятки приміщень.
«Коли ми у 2017 році досліджували усіх фігурантів так званої «Афери століття», а саме Ірину Сандул, Людмилу Малькову та афілійовані їм фірми, там фігурували і ПП «Грот» і ПП «К.Р.О.К.-7». Ці фірми також були прокладками, через які відбувалась перереєстрація комунальних приміщень, які потім скуповували Сандул та Малькова. Очевидно, це – ще один вид шахрайських діянь цієї злочинної групи», – додала Гелена Пайонкевич.
Нагадаємо, у листопаді 2016 року спеціалісти управління комунальної власності Львівської міськради виявили, що десятки комунальних приміщень перейшли у приватні руки. Як повідомляв ZAXID.NET у матеріалі «Афера століття», майно приватизували підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Згодом ZAXID.NET також описав шахрайську схему, за якою відчужували комунальне майно. Пізніше суд арештував 24 приміщення із цього списку. Львівській міській раді уже вдалося відсудити кілька незаконно виведених із комунальної власності приміщень.