Суд розгляне позови ГПУ про порушення оренди трьох облгазів

ЕкономікаАндрій Стець, 10 квітня 201811220

Господарський суд Києва відкрив провадження за позовними заявами Генпрокуратури про визнання недійсними договорів про безоплатну експлуатації газорозподільних систем трьома облгазами – «Харківгаз», «Львівгаз» і «Волиньгаз». Відповідні ухвали суду оприлюднено у Єдиному держреєстрі судових рішень, повідомляє «Українська правда».

Підготовче засідання в усіх справах призначено на 25 квітня поточного року.

Зокрема, у позові ГПУ, поданому в інтересах держави в особі Фонду держмайна, суд просять визнати недійсним договір, укладений 29 листопада 2012 р. між Міненергетики та вугільної промисловості України та ПАТ «Львівгаз» про надання держмайна, яке використовується для забезпечення розподілу природного газу, що не підлягає приватизації, обліковується на балансі господарського товариства із газопостачання та газифікації і не може бути відокремлене від його основного виробництва. Також суд просять визнати недійсною додаткову угоду від 24 травня 2017 року.

Окрім того з «Львівгазу» на користь держави просять стягнути 148430179,32 грн. збитків - доходу (орендної плати), який держава могла одержати у разі укладення договору оренди держмайна, що використовується товариством для забезпечення розподілу природного газу.

У позові щодо «Волиньгазу» суд просять визнати недійсним договір та стягнути кошти у розмірі 117 792 772 грн. 03 коп.

«Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачами закону «Про оренду державного та комунального майна», положення про управління держмайном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі», – зазначено в ухвалі.

У позові щодо «Харківгазу» суд просять визнати недійсним договір від 12 листопада 2012 рооку, додаткову угоду та протокол розбіжностей до неї, та стягнути з підприємства 40078974,75 грн.

«Позовні вимоги про стягнення коштів обґрунтовані безпідставним та безоплатним використанням ПАТ «Харківгаз» спірного державного майна, яке підлягало передачі в користування виключно на умовах оренди (платного користування), у зв’язку з чим держава не отримала дохід у вигляді орендної плати за використання майна товариством протягом 2013-2017 років», – йдеться в ухвалі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук