Суд спростив повернення вкладникам грошей, вкрадених банківськими працівниками

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 14 квітня 20161840

Верховний суд України виніс правову позицію про відшкодування шкоди, заподіяної крадіжкою працівником банку вкладів.

Як пише видання Finclub, рішення винесено в рамках судового розгляду між Райффайзен Банком Аваль та його вкладницею, яка в серпні 2006 року поклала на депозит 6 тисяч гривень. Потім клієнтка банку дізналася, що кошти так і не надійшли на її рахунок, а співробітницю банку, яка прийняла гроші і зробила про це позначку в депозитному договорі, Чаплинський районний суд Херсонської області 12 березня 2012 року визнав винною в їх розкраданні. Проте, банк не повернув гроші клієнтці і вона подала в суд.

Суд зобов’язав повернути вклад і компенсацію (інфляційні втрати з серпня 2006 року до червня 2015 року в розмірі 14,243 тисяч гривень), відмовивши в оплаті моральної шкоди — 20 тис. грн. ВСУ скасував попередні рішення (в частині стягнення втрат по ст. 625 Цивільного кодексу) і відправив справу на новий розгляд.

При цьому у своїй правовій позиції суд вказав, що після того, як вкладник на підставі договору банківського вкладу передав гроші уповноваженій особі банку, власником грошей стає банк. Тому в разі їх розкрадання шкода завдається банку, а не вкладнику. Тому вкладник повинен вимагати від банку не відшкодування шкоди, а виконання зобов’язань за договором вкладу – повернення депозиту і відсотків за ним.

Останнім часом випадки незаконного заволодіння недобросовісними працівниками банків коштами клієнтів почастішали. Про один з них стало відомо в березні цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук