Суд відмовився повертати «Укртелеком» Ахметова у держвласність

ЕкономікаАндрій Стець, 25 березня 20198022
Апеляційний суд відмовився розірвати договір ФДМ з «ЕСУ» про купівлю «Укртелекому»

Фонд держмайна не домігся в апеляційному суді повернення «Укртелекому» у державну власність. Про це повідомляє профільний сайт Finbalance.

Як повідомляється, Апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу Фонду держмайна та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 07.11.2018 (в справі №910/7708/17), яким Фонду держмайна було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ «ЕСУ» (кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) про розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекома» та стягнення 81,9 млн доларів пені (за прострочення виконання зобов`язання із внесення інвестицій).

Свої позовні вимоги Фонд держмайна обґрунтовував тим, що ТОВ «ЕСУ» неналежним чином виконує зобов`язання, взяті під час приватизації «Укртелекома» в 2011 році: компанія не внесла інвестицій у визначеному розмірі, не створила та не передала у держвласність телекомунікаційну мережу спецпризначення.

ТОВ «ЕСУ», зокрема, констатувало, що внесення інвестицій в розмірі 450 млн доларів не було фіксованою умовою конкурсу з приватизації «Укртелекома», і наводилося лише як «план», а не зобов`язання ТОВ «ЕСУ.

У рамках цієї справи суди першої та апеляційної інстанції в жовтні-грудні 2017 року задовольнили позов Фонду держмайна, однак Верховний Суд скасував відповідні рішення в липні 2018 року та передав справу на новий розгляд у Госпсуд м. Києва.

Рішенням від 07.11.2018 Госпсуд м. Києва також відмовився задовольнити зустрічний позов ТОВ «ЕСУ» про визнання припиненим зобов`язання щодо безоплатної передачі мережі спецпризначення. Північний апеляційний госпсуд постановою від 26.02.2019 залишив без змін рішення суду першої інстанції і в цій частині.

Наразі кінцевим бенефіціаром ТОВ «ЕСУ» є Рінат Ахметов. Водночас оточення Дмитра Фірташа в судах намагається стягнути з Ріната Ахметова 760 млн доларів, недоплачених за куплений у 2013 році «Укртелеком», а також 60 млн дол нарахованих за декілька років відсотків.

Фонд держмайна продав 92,79% акцій «Укртелекома» в 2011 році за 10,6 млрд грн. Фінансуванню відповідної операції сприяв у т.ч. випуск облігацій ТОВ «ЕСУ» на 4,6 млрд грн, більшість з яких (на 4 млрд грн) були викуплені Ощадбанком та Укрексімбанком. Відповідні папери мали бути погашені в березні 2017 року, що, однак, не відбулося (тобто був допущений дефолт).

Наразі держбанки намагаються стягнути відповідні кошти з ТОВ «ЕСУ».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук