Господарський суд Києва відмовив Фонду держмайна (ФДМ) у позові до компанії ЕСУ про розрив приватизаційного договору купівлі-продажу 92,79% акцій «Укртелекому» і стягнення 2,2 млрд грн. Про це свідчить рішення суду від 7 листопада в базі судових рішень, передає «Інтерфакс-Україна».
Згідно з ним, суд також відмовив у зустрічному позові ЕСУ до Фонду держмайна «про визнання припиненим зобов'язання за договором неможливістю його виконання».
У 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, «Укртелеком» викупив єдиний учасник торгів - компанії ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC.
Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.
Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації «Укртелекому» мали відношення Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін. У 2015 році «Укртелеком» взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії ЕСУ («дочка» СКМ) на суму 2 млрд грн.
Але телекомоператору так і не вдалося продати свій мобільний актив - Трімоб, тому в компанії не було грошей на покриття облігацій.
Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня минулого року.
Як повідомляв раніше ZAXID.NET, касаційний Госпсуд призупинив розгляд справи про повернення «Укртелекому» державі, а в червні цього року «Ощадбанк» програв суд Ахметову і не зміг відібрати у нього «Укртелеком».