Суд виправдав двох учасників злочинної групи, що вимагали борг у дрогобицького бізнесмена

Ще двоє рекетирів отримали умовні терміни

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області розглянув справу про діяльність злочинної групи, що вимагала 15 тис. доларів у місцевого бізнесмена, погрожувала йому та його рідним. Один з членів цієї групи, за даними слідства, кидав гранату у авто бізнесмена та у будинок його матері.

У складі злочинної групи, за даними слідчих, було четверо людей, серед яких був і діючий на той час працівник управління по боротьбі з організованою злочинністю ГУ МВС України у Львівській області. Двох осіб суд визнав невинним, а ще двох звільнив від відбування покарання, призначивши по 3 років умовно.

Як йдеться у вироку суду від 9 лютого 2018 року, місцевий бізнесмен ще у 2013 році домовився з чоловіком про доставку товару з Перемишля до Львова. Зі Львова цей вантаж (одяг) доставили до клієнта у Київ, де виявили значну недостачу. Кур'єр, що перевозив товар, мав отримати 19 тис. доларів, однак дрогобицький бізнесмен заплатив йому лише 4 тис. доларів, а після виявлення недостачі решти грошей не дав. Після цього вони не спілкувались понад два роки.

Згідно з обвинувальним актом, у 2015 році чоловік у змові з діючим працівником УБОЗу створили злочинну групу, залучивши ще двох людей, і почали вимагати у бізнесмена 15 тис. доларів. Члени угрупування дзвонили бізнесмену, а також його рідним та, погрожуючи фізичною розправою, вимагали віддати гроші. Після відмови один з учасників цієї групи кинув гранату у Range Rover, яким користувався бізнесмен, та згодом кинув ще одну гранату у будинок його матері. Тоді граната вибухнула на подвір’ї, відбившись від вікна. Обидва випадки відбувались у Дрогобичі, унаслідок подій ніхто не постраждав.

Розглядаючи матеріали справи Дрогобицький міськрайонний суд виправдав правоохоронця та чоловіка, якому раніше бізнесмен не заплатив 15 тис. доларів. У суді вони стверджували, що не причетні до злочинної групи, а чоловік просто консультувався з правоохоронцем як йому можна повернути 15 тис. доларів. Прослухавши телефонні розмови між ними, провівши обшуки, а також допитавши свідків, суд дійшов висновку, що вони не причетні до кримінальних правопорушень.

Двох інших чоловіків, які безпосередньо займались залякуванням бізнесмена та кидали гранати, визнали винними у вимаганні, умисному знищенні майна та незаконному поводженні зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами. Однак замість 5 років ув’язнення суд призначив їм по 3 роки умовно. Вони також мають заплатити бізнесмену 30 тис. грн моральної шкоди.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук