Суд визнав незаконним «жебрацький» прожитковий мінімум в Україні

ЕкономікаО.Г., 18 вересня 201552194
Суд визнав незаконним «жебрацький» прожитковий мінімум в Україні
фото Abanama

Окружний адміністративний суд Києва 17 вересня зобов'язав Кабмін переглянути розмір прожиткового мінімуму і встановити його на такому рівні, який буде відповідати вимогам ст. 48 Конституції України і закону «Про прожитковий мінімум».

Про це DT.ua повідомив Станіслав Батрин – правозахисник, керівник проекту «Відкритий Суд», який був ініціатором позову до Кабінету міністрів щодо незаконності дій уряду.

Як пояснює Батрин рішення суду, воно означає, що уряд Арсенія Яценюка, як і уряд Миколи Азарова, «діяли незаконно, визначаючи прожитковий мінімум на 2015 рік на рівні 1218 грн».

«Це несправедливо, це незаконно і це принизливо для нас як для громадян миритися з тим, що уряд замість реформ переконує нас жити в «рожевих окулярах» і оцінювати своє життя в 1218 грн в місяць або 7 грн за годину», - підкреслює Батрин.

В ході слухання справи було встановлено, що уряд не може надати докази того, що розмір прожиткового мінімуму був визначений на підставі науково-громадської експертизи (як це вимагається у ст. 4 закону «Про прожитковий мінімум»). Також Кабмін спробував перекласти відповідальність з себе як колегіального органу на окремі міністерства. Позиція представника КМУ зводилася до того, що уряд не може відповідати за бездіяльність міністерств.

«Ця позиція виявилася слабкою, оскільки закон чітко покладає саме на уряд обов'язок встановлення розміру прожиткового мінімуму, а також надає повноваження на здійснення керівництва над усіма міністерствами», - пояснює Батрин.

На сьогодні рівень прожиткового мінімуму становить 1218 грн на місяць для працездатної людини та 949 грн - для непрацездатної, пенсіонера. Ініціатори позову до Кабміну ставлять за мету обґрунтувати і зафіксувати прожитковий мінімум на рівні не менше 7000 грн.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада проголосувала за підвищення соцстандартів з 1 вересня, в рамках якого прожитковий мінімум буде підвищений до 1330 грн. Раніше планувалося, що такий рівень буде встановлено з 1 січня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук