Парламент підвищив соцвиплати бюджетникам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 вересня 201528251

Верховна Рада України підтримала за основу і в цілому урядовий законопроект № 3060 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати)».

За це рішення на засіданні в четвер, 17 вересня, проголосували 340 народних депутатів.

Цей закон передбачає перенесення індексації прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня цього року.

Документ встановлює з 1 вересня 2015 р. прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 тис. 330 грн, для працездатних осіб – 1 тис. 378 грн, для осіб, які втратили працездатність – 1 тис. 074 грн з відповідним збільшенням витрат на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомогу сім'ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів.

30 серпня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що з 1 вересня 2015 влада країни прийняла рішення збільшити всі соціальні виплати, а також мінімальну заробітну плату і пенсії. За словами прем'єра, підвищення торкнеться понад 3 млн працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 грн, вчитель вищої категорії – 605 грн. Сімейний лікар отримуватиме додатково 450 грн, а медсестра – 304 грн. Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери – 304 грн.

Підвищення також торкнеться півтора мільйона студентів: студенти вищих навчальних закладів першої-другої категорій отримають додатково 112 грн надбавки до стипендії, студенти третьої-четвертої категорій – 95 грн.

Матері-одиначки після підвищення будуть отримувати додатково від 350 до 727 грн. А люди з особливими потребами додатково отримають від 100 до 200 грн.

Таке підвищення стало можливим після досягнення домовленості української влади з комітетом зарубіжних кредиторів, які погодилися на реструктуризацію та часткове списання держборгу України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук