З вересня в Україні зростуть зарплати, пенсії і стипендії
Влада вирішила передчасно підвищити соціальні стандарти, оскільки чинний закон передбачає таке зростання лише з грудня
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що з 1 вересня влада країни прийняла рішення збільшити всі соціальні виплати. Відповідно, мінімальна заробітна плата і пенсія в Україні зросте.
«Ми разом з президентом прийняли рішення про необхідність підвищення соціальних стандартів», – заявив він в ефірі телепередачі «10 хвилин з прем'єр-міністром» в неділю, 30 серпня, ввечері, передає «Інтерфакс-Україна».
За словами прем'єра, чинний закон передбачав, що мінімальна зарплата і прожитковий мінімум зростуть з 1 грудня, але було прийнято рішення про підвищення з 1 вересня.
Яценюк поінформував, що з 1 вересня мінімальна пенсія буде підвищена до 1074 грн. Це підвищення стосуватиметься 7,5 млн громадян. Мінімальна заробітна плата, у свою чергу, збільшується з нинішніх 1 218 грн до 1378 грн.
За словами прем'єра, підвищення торкнеться понад 3 млн працівників бюджетної сфери. Зокрема, вчитель без категорії отримає додатково 470 грн, вчитель вищої категорії – 605 грн. Сімейний лікар буде отримувати додатково 450 грн, а медсестра – 304 грн. Працівники культури (наприклад, бібліотекарі) отримають додатково 348 грн, а соціальної сфери – 304 грн.
Яценюк висловив переконання, що завдяки такому підвищенню заробітних плат, зарплата повинна піднятися по країні загалом, на підприємствах усіх форм власності.
Також підвищення соцвиплат торкнеться 1,5 млн студентів: студенти вищих навчальних закладів 1-2 категорії отримають додатково 112 грн надбавки до стипендії, студенти 3-4 категорій – 95 грн.
Матері-одиначки після підвищення будуть отримувати додатково від 350 до 727 грн. А люди з особливими проблемами додатково отримають від 100 до 200 грн.
За словами прем'єра, таке підвищення стало можливим після досягнення домовленості української влади з комітетом зарубіжних кредиторів, які погодилися на реструктуризацію та часткове списання держборгу України.
Яценюк розповів, що загальний фінансовий ресурс, який був потрібен для такого підвищення соціальних стандартів, становив близько 10 млрд грн. «І ми їх знайшли. У парламент вноситься закон про підвищення соцстандартів для більш ніж 12 млн громадян України», – наголосив прем'єр-міністр.
28 серпня Яценюк повідомив, що уряд розглядає питання про підвищення мінімальної зарплати. А ще раніше він заявив, що хоче направити частину зекономлених в результаті реструктуризації держборгів коштів на підвищення соцстандартів.
Приватні кредитори списали Україні 20% державного боргу або $3,8 млрд.
Нагадаємо, що в Україні заплановане підвищення мінімального прожиткового мінімуму, який не переглядався вже упродовж 15 років.