Суд визнав незаконною відмову «Укрнафти» платити дивіденди за 2011-2013 роки

ЕкономікаОксана Руда, 30 листопада 20151640

Господарський суд Києва задовольнив позов «Нафтогазу» і визнав незаконним заміну зобов'язань «Укрнафти» щодо виплати дивідендів за 2011-2013 роки зарахуванням зустрічних грошових вимог цієї компанії до «Нафтогазу».

«Господарський суд Києва розглянув справу за позовом НАК «Нафтогаз України» до ПАТ «Укрнафта» щодо заміни зобов'язань «Укрнафти» з виплати дивідендів за 2011-2013 роки заліком зустрічних грошових вимог цієї компанії до Нафтогазу», – йдеться в повідомленні прес-служби «Нафтогазу».

Представник «Нафтогазу» зазначив у суді, що не має права на одержання зазначених дивідендів, оскільки вони повинні виплачуватися безпосередньо в державний бюджет України. Крім того, зазначено, що «Нафтогаз» не є зберігачем природного газу «Укрнафти», а тому не може нести відповідальність за зберігання цього газу.

«Зобов’язання «Нафтогазу» по відшкодуванню шкоди «Укрнафти» не підтверджено жодним судовим рішенням. Відтак, Господарський суд м. Києва задовольнив позов «Нафтогазу» і визнав недійсною заяву «Укрнафти» про зарахування дивідендів в рахунок вимог до Нафтогазу»», - йдеться у повідомлекнні НАК.

Нагадаємо, «Нафтогаз» і «Укрнафта» мають розбіжності щодо належного оформлення передачі та оплати 10,1 млрд куб. м товарного природного газу, що видобувається «Укрнафтою» і спожитого населенням у 2006-2011 роках. За оцінками «Нафтогазу», вартість цих обсягів газу становить 3,75 млрд грн. У свою чергу «Укрнафті» пояснили небажання сплачує дивіденди тим, що НАК «Нафтогаз» заподіяв шкоду «Укрнафті» на суму 2 млрд 666,971 млн грн.

Як повідомлялось, «Укрнафта» виплатила дивіденди за 2014 рік в розмірі 0,63 млрд грн після призначення Марка Роллинса головою правління товариства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук