Світовий банк: Cоціальний популізм гальмує зростання економіки в Україні

Економіка5 червня 20101420

Cоціальний популізм гальмує зростання економіки в Україні, вважає директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Мартін Райзер.

Про це він заявив під час круглого столу «Антикризові стратегії для України: як відновити кредитування економіки», що відбувся у Києві за ініціативи Ліги фінансового розвитку, представництва Світового банку й тижневика «Дзеркало тижня».

За словами банкіра, одним з ключових факторів стримування економічного розвитку держави є структурні проблеми з дефіцитом державного бюджету, коли «ціна на газ 80 доларів – для домогосподарства, тоді як держава купує газ за 230 доларів», а «пенсійна система генерує доходи на 4-5% менше, ніж витрати на її функціонування».

Зазначені дисбаланси, які уряд не взмозі виправити, не дозволяють сконцентруватися на ефективному управлінні державними інвестиціями для реалізації інфраструктурних та енергозберігальних проектів, зазначив він.

«Це ті сфери, на які витрачають кошти всі уряду світу. Україна виділяє на це 1% ВВП, в той час як економіки Європи, а особливо Азії, які швидко розвиваються, – від 5 до 10% ВВП», – наголосив Мартін Райзер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук