Світовий банк дасть Україні кредит у $378 млн для енергетичного сектора

ЕкономікаОксана Руда, 23 грудня 20141220

22 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку (СБ) затвердила кредит Україні у розмірі 378,4 млн доларів для другого проекту щодо передачі електроенергії з метою підвищення надійності системи електропостачання та підтримки оптового ринку електроенергії в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби СБ, передає РБК.

Зазначено, що таким чином Світовий банк посилює свою підтримку реформ в енергетичному секторі України.

«Ми раді поглибити нашу підтримку великого енергетичного сектору України, який має стратегічне значення для країни», - сказав регіональний директор СБ по Білорусі, Україні та Молдові Чімяо Фан.

За його словами, ця інвестиція допоможе відновити національну мережу передачі електроенергії у сфері підвищення енергетичної безпеки України та пом'якшення наслідків зміни клімату.

Також нова інвестиція буде підтримувати зусилля з розробки планів інтеграції відновлюваної електроенергії, застосовуючи ефективні мережеві рішення при передачі електроенергії. Вона також буде підтримувати реалізацію оптового ринку електроенергії та балансування ринкових механізмів і підвищення конкурентоспроможності на ринку електроенергії, поєднавши українську мережу з європейською мережею системних операторів передачі електроенергії. Це допоможе зміцнити не тільки національну, але й регіональну енергетичну безпеку.

У проект входить кредит у розмірі 48,425 млн доларів, наданий Фондом чистих технологій (CTF), який буде використовуватися для надання допомоги «Укренерго» в проектуванні і установці нового покоління сучасних комунікацій, управління мережами і системами управління, що дозволить інтегрувати ресурси вітрової та сонячної енергії і поліпшити управління і експлуатацію мережі передачі даних.

Крім того, проект передбачає 2,5 млн доларів інституційної підтримки Міністерства енергетики та вугільної промисловості України для здійснення реформ в енергетичному секторі у відповідності зі своїми зобов'язаннями в рамках Енергетичного співтовариства та Угоди про асоціацію з ЄС.

У Світовому банку зазначили, що цей новий проект є частиною загальної допомогою Групи Світового банку в Україні, оголошеної в березні цього року. Група організацій Світового банку зобов'язалася надати кредити в розмірі до 3,5 млрд доларів в 2014 році, з яких понад 2,5 млрд доларів вже були надані.

Нагадаємо, Світовий банк надасть Україні 300 млн дол. на проект з первинної і вторинної медичної допомоги.

Зазначимо, НКРЕКП ініціює перевірки енергокомпаній з-за несанкціонованих відключень споживачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук