Світовий банк підтвердив прогноз повільного відновлення української економіки

Світовий банк підтвердив прогноз повільного відновлення української економіки

Українська економіка пройшла пік рецесії, і в 2016 році відновилася її позитивна динаміка, – на 0,1% у першому кварталі. Про це йдеться в доповіді Світового банку, присвяченій глобальним економічним перспективам, оприлюдненій у вівторок, 7 червня.

Експерти Світового банку зазначили, що скорочення на 9,9% в 2015 році не було настільки критичним, як передбачалося раніше.

«Інші дані цього року також вказують, що спад досягнув нижньої межі», – сказано у доповіді, повідомило DW.

Як зазначили в Світовому банку, після різкого зростання цін в 2014 і 2015 роках, пов’язаних з девальвацією гривні і курсовими реформами, інфляція сповільнилася на тлі стабілізації валюти.

«Західна частина України не є безпосередньо ураженою конфліктом і відновлюється. Втім, експорт та імпорт перебувають на рівні більш ніж удвічі нижчому, ніж у 2012 році і залишаються слабкими. Здатність банківського сектора до кредитування різко обмежена», – зазначили експерти.

Загалом у поточному році у Світовому банку прогнозують зростання української економіки на рівні 1% ВВП, у наступному – 2%, а в 2018 році – 3%.

Що стосується російської економіки, то, за словами експертів, у першому кварталі поточного року скорочення ВВП РФ спостерігалося на рівні 1,2% на тлі «падіння обсягів приватних інвестицій та споживання». Для порівняння, у 2015 році скорочення було ще більшим – на рівні 3,7% ВВП.

«Економіка Росії щосили намагається пристосуватися до низьких цін на нафту, торговельних ембарго і геополітичних проблем, які продовжуються», – зазначили експерти Світового банку. Однак уже в 2017 році вони очікують для Росії деякого зростання – на рівні 1,4% ВВП.

Водночас Світовий банк погіршив свій прогноз для світової економіки. За нинішніми прогнозами глобальний ВВП зросте на 2,4% у 2016 році, тоді як ще у січні очікування були на рівні 2,9%. Причинами називається повільне зростання розвинених економік, низькі ціни на сировину, слабка глобальна торгівля та скорочення потоків капіталу.

Експерти Світового банку очікують зростання економіки Єврозони на 1,6% як цього, так і наступного року – темпи залишаться на рівні 2015-го. У 2018 році передбачається дещо нижчий ріст – на 1,5%.

Згідно з прогнозом, китайська економіка зросте цього року на 6,7% після 6,9% зростання торік, а індійська економіка збереже темпи збільшення ВВП на рівні 7,6%.

Зазначимо, у січні 2016 року експерти СБ прогнозували зростання української економіки за рік на 1%, а в наступному році - на 2%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук