Світовий Банк покращив прогноз зростання економіки України в 2018 році

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 червня 20175311
Світовий Банк покращив прогноз зростання економіки України в 2018 році
фото Getty Images
Зусилля уряду із стабілізації і дуже хороший урожай привели до виразного зростання української економіки у 2016 році

Світовий банк (СБ) поліпшив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України в 2018 році з 3% до 3,5%, а в 2019 році - з 3% до 4% порівняно зі своїми оцінками, які він зробив у січні цього року. Про це йдеться у звіті СБ «Глобальні економічні перспективи: Крихке відновлення» оприлюдненому на сайті організації.

«В Україні зусилля уряду із стабілізації, підтримувані міжнародними фінансовими інститутами, і дуже хороший урожай привели до виразного зростання в 2016 році на 2,3% після сукупного падіння на 15,8% у 2014-15 роках, через геополітичну напруженість з Росією», - зазначено у звіті.

Експерти СБ покращили оцінку зростання української економіки в 2016 році з 1% до 2,3%, зберігши прогноз на поточний рік на рівні 2%. СБ в звіті вказав, що загалом валюти країн - сировинних експортерів, до яких він зарахував і Україну, зміцнилися, а інфляція відступила. Ціни на сировинні товари стабілізувалися, а довіра зросла, що дало змогу пом'якшити монетарну політику. При цьому експерти банку, як приклад, назвали й Україну.

Серед чинників, що стримують зростання в таких країнах, як Україна, Казахстан, Бразилія, Росія, СБ називає баланси домашніх господарств, що сильно погіршилися. Банк також вказав на транспортну блокаду неконтрольованих територій на Донбасі, яка вже призвела до слабких даних промислового виробництва.

Як повідомлялося з посиланням на Державне бюро статистики, у першому кварталі 2017 року порівняно з відповідним періодом минулого року валовий внутрішній продукт України зріс на 2,4%, що збігається з оцінками СБ. Уряд побудував держбюджет-2017 на прогнозі зростання ВВП 3% за інфляції 8,1%, тоді як Нацбанк України чекав збільшення ВВП на 2,8% за інфляції 9,1%. Через транспортну блокаду ОРДЛО Нацбанк потім знизив свій прогноз зростання економіки до 1,9%, а уряд - до 1,8%, погіршивши ще й прогноз інфляції до 11,2%.

Інфляція в Україні за січень-квітень цього року становить 4,9%. У річному вимірі зростання споживчих цін за підсумками квітня сповільнилося до 12,2% з 15,1% за підсумками березня.

Уряд України прогнозує прискорення зростання ВВП в 2018 році до 3% і в 2019 році - до 3,6% за уповільнення інфляції відповідно до 7% і 5,9%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук