Світовий тероризм фінансує контрабанда нафти і тютюнових виробів, – експерти

За останні роки найнебезпечніші терористичні організації світу диверсифікували своє фінансування і все більше грошей отримують від контрабанди і нелегального виробництва тютюнових виробів.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню Spiegel заявила американський професор Луїза Шеллі, засновник Інституту з питань тероризму, міжнародної злочинності і корупції, пише РБК-Україна.

За словами експерта, нелегальна торгівля тютюновими виробами є одним з основних джерел фінансування Ісламської держави Іраку і Леванту (ІДІЛ).

«Раніше ІДІЛ отримувала кошти з країн Перської затоки. Зараз одне з ключових джерел фінансування – нелегальний продаж нафти. Але ІДІЛ диференціював свою бізнес-модель і діє у багатьох нелегальних сферах. Серед них найбільш дохідні – це контрабанда тютюнових виробів і порнографія», – пояснила Шеллі.

Схожі дані надає і Europol. За їх інформацією, в Європейському Союзі нелегальними сигаретами займаються в основному злочинні угруповання зі Східної Європи і В'єтнаму. Але в цьому бізнесі мають свій інтерес і багато інших терористичних організацій - в т. ч. Аль-Каїда і Талібан. Інформацію про це Europol опублікував ще в 2012 р., за результатами дослідження для Ради безпеки ООН.

Генеральний секретар Інтерполу Рональд Ноубл оцінив прибуток організованої злочинності від нелегального обігу тютюнових виробів в $40-50 млрд на рік – вище, ніж прибуток від контрабанди наркотиків.

Одна з причин такої популярності тютюнового контрафакту – висока прибутковість при відносно низьких ризиках (порівняно з контрабандою наркотиків). Так, в Євросоюзі прибутковість нелегальної торгівлі тютюном оцінюється в 6 млрд. євро в рік, а розкриваність злочинів, пов'язаних з тютюновим контрафактом, не перевищує 5%.

За прогнозами Euromonitor, в 2015 р. обсяг світового ринку незаконного виробництва та нелегальної торгівлі тютюновими виробами продовжить зростати і до 2016 р. перевищить 660 млрд сигарет (11-12% світового ринку тютюнових виробів).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук