Татарстан подав до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн

ЕкономікаО.Г., 4 травня 20167970

Республіка Татарстан, що входить до складу Російської Федерації, подала до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн у справі про зміну часток акціонерів у ПАТ «Укртатнафта», пише «Інтерфакс».

У своєму позові Татарстан звинувачує Україну в порушенні угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаної між урядами України та Росії 27 листопада 1998 року.

На думку позивача, українські суди порушили цей документ, ухваливши рішення, в результаті яких частка Татарстану в «Укртатнафті» суттєво зменшилася.

Міністерство юстиції України 24 листопада 2015 року надіслало Татарстану листа зі своїми пропозиціями щодо врегулювання спору, проте їх не було прийнято.

Нагадаємо, міжнародний арбітраж у липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити «Татнафті» компенсацію у розмірі $112 млн плюс відсотки у справі «Укртатнафти».

«Укртатнафта» є спірним активом для України і Татарстану. «Укртатнафта» створено відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акції «Укртатнафти» належало структурам, близьким до ВАТ «Татнафта», міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо «Татнафті». Проте в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи «Приват».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук