Темпи відтоку депозитів в Україні різко скоротилися, - Ющенко

Економіка8 квітня 20091670

Президент України Віктор Ющенко сподівається, що наступного тижня будуть реалізовані всі кроки, необхідні для повноцінного перегляду програми співпраці з МВФ. "Сподіваюся, ближчі 3-4 дні повинні бути достатньо результативними, щоб наступного тижня ми завершили забезпечення перегляду програми - зробили принаймні на рівні урядових і парламентських рішень все необхідне для того, щоб переглянути програму з МВФ і відновити відповідні транші", - сказав Глава держави сьогодні на зустрічі з послами країн Великої вісімки, прикордонних держав та представником Європейської комісії. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.

Говорячи про економічну ситуацію в Україні та реалізацію антикризових заходів, В.Ющенко назвав "найбільшою проблемою" стабілізацію державних фінансів. Йдеться про "не цілком реалістичні" цифри, закладені урядом у Держбюджет-2009; нагальну потребу у збалансуванні Пенсійного фонду та бюджету НАК "Нафтогаз України".

На переконання Президента, прийняті Кабміном бюджетні показники власне призвели до завищеного приблизно на 50 млрд. грн. дефіциту бюджету. "Це головна проблема корекції Державного бюджету 2009 року, це головний ключ до теми врегулювання наслідків кризи", - зазначив він. Водночас, на думку Президента, ближчим часом "ми знайдемо рівновагу в банківській системі" України - адже вже тепер темпи відтоку депозитів різко скоротилися.

Глава держави звернув окрему увагу на те, що в Україні спостерігаються певні тенденції до уповільнення темпів поглиблення економічної кризи. Він зокрема відзначив, що протягом останніх кількох тижнів зменшилася, порівняно з груднем-січнем, кількість скорочень працівників. "Статистика дає підстави говорити, що тенденції, які були в економічних секторах 3-4 місяці тому, очевидно, уповільнюються", - сказав В.Ющенко, водночас додавши - сказати вже сьогодні, що ситуація повністю стабілізувалася по більшості секторів, "ще важко". Найскладнішими в цьому плані залишаються галузі, продукція яких орієнтована на експорт, зауважив він.

У контексті реалізації подальшої ефективної антикризової політики Президент наголосив: "У ближчі 10 днів, перш за все, ми повинні провести належну роботу щодо забезпечення збалансованості державних фінансів у найширшому сенсі".

Уряд повинен сформувати "чітку, ясну, жорстку бюджетну позицію" - адже саме від цього залежать рівень інфляції у 2009 році та стан забезпечення соціальних стандартів, наголосив Президент. "Переконаний, якщо уряд буде діяти послідовно, професійно і публічно, ми вийдемо з кризи з ефективними правильними уроками", - сказав Президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук