Тенісну базу «Динамо» продали кіпрському офшору
Спорт

Тенісну базу «Динамо» продали кіпрському офшору

Через кредит на підйомник, який вже 7 років лежить на складі, ФСТ «Динамо» довелося продати спортивну базу у Львові

Володимир Рихліцький, 29 січня 2015 2076 1

У 2007 році Львівська обласна організація (ЛОО) фізкультурно-спортивного товариства  «Динамо», головою якої був начальник МВС Львівщини Олександр Рудяк, взяла ₴6 млн кредиту в «Експрес-Банку» для того, щоб закупити нове обладнання для бази гірськолижного спорту у Славську. Підйомники придбали, втім вони уже сім років лежать на складі. Натомість ЛОО «Динамо» влізла у борги перед банком. До 2014 року банку заплатили ₴9,5 млн. Однак залишалося ще €300 тис. тіла кредиту.

Тому минулого року було прийнято рішення продати одну зі спортивних обласної організації «Динамо», що на вул. Зеленій у Львові. Викупила базу із тенісними кортами ₴4,9 млн компанія ТзОВ «Трентова ЛТД», засновником якої є кіпрська офшорна компанія. 

Депутати Львівської міськради 29 січня на засіданні сесії, заслухавши доповідь начальника юридичного управління ЛМР Гелени Пайонкевич, наголосили на тому, що потрібно закріпити положення, що на цьому місці мають бути тільки спортивні споруди та корти.

Зазначимо, що ФСТ «Динамо» - це громадська організація фізкультурно-спортивної спрямованості, що об'єднує колективи працівників міліції, служби безпеки, адміністрації президента, Генпрокуратури, митної служби, прикордонників, надзвичайників та працівників інших силових і правоохоронних структур, а також членів їх сімей, що прагнуть займатися спортом. Усе майно товариства перебуває у колективній власності правоохоронних органів.

Зі слів першого заступника голови обласної організації «Динамо» Віктора Яцковця, фірма планує провести капітальний ремонт спортивної бази. Крім того, є домовленість, що поки виготовлятимуть проектно-кошторисну документацію, базу до травня 2015 року передадуть у безоплатне користування «Динамо». Також є домовленість про те, що база і надалі залишиться тенісною – перепрофільовувати її не будуть.  

Як розповів ZAXID.NET Віктор Яцковець, у 2007 році Львівська обласна організація «Динамо» взяла ₴6 млн кредиту в «Експрес-Банку» для того, щоб закупити нове обладнання для бази гірськолижного спорту у Славську.

«Кредит ми взяли в євро, закупили обладнання. У 2008 році почалася криза, євро стрімко почав зростати. Крім того, з 2007 року фактично у Славську сніг випадав тільки вкінці січня і практично на ті дні, коли була велика кількість людей – снігу не було», – розповів Віктор Яцковець.

Кредит був взятий на 66 місяців з 18 червня 2007 року до 17 грудня 2012 року із сплатою 18% річних в гривнях та 12% річних в євро. Пізніше був підписаний ще один договір, яким встановили фіксований ліміт кредитування з розподіленням валют: €563 тис. та ₴1,9 млн.

Через те, що «Динамо» не сплачувало відсотків за кредит, «Експрес-Банк» подав позов до Господарського суду Львівської області. На той час борг перед банком становив уже понад ₴9,5 млн. Тоді поручителем виступила центральна рада «Динамо».

Через це Львівський господарський суд постановив стягнути ці гроші солідарно з Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України та фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України. Ці кошти заплатили, однак ще залишилося погасити €300 тис. тіла кредиту. Майно усього товариства «Динамо» арештували.

«У зв’язку з тим, що поручителем цього кредиту виступила центральна рада «Динамо», то арештували майно не тільки Львівської обласної організації, а й усього товариства «Динамо». Людям неможливо було платити зарплати, платити комунальні послуги. У 2014 році було прийнято рішення на президії Львівської обласної організації «Динамо», президії центральної ради «Динамо» про те, щоб реалізувати спорткомплекс на вул. Зеленій і погасити кредит», – пояснив перший заступник голови обласної організації «Динамо».

Рішення про те, щоб взяти кредит приймалося у 2007 році на засіданні президії Львівської обласної організації «Динамо» під головуванням тодішнього керівника МВС Львівщини Михайла Цимбалюка. А рішення про продаж спортивної бази на вулиці Зеленій у Львові було прийняте у 2014 році, коли керував президією начальник МВС Львівщини Олександр Рудяк.

За словами першого заступника голови обласної організації «Динамо», до складу президії входять близько 20 представників, а керує традиційно начальник обласної міліції. Вже у Києві на центральній раді організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України. Головою президії цієї ради був Віктор Корж.

«Якщо б ми не продали спорткомплекс на вул. Зеленій, то довелося б продати басейн на вул. Стуса у Львові. На вул. Зеленій у нас було 0,18 га у постійному користуванні і 0,19 га в оренді. Оскільки цій базі 103 роки, то на сьогодні вона в такому стані, що потребує капітального ремонту», – розповів Віктор Яцковець.

Як зазначено на офіційному сайті «Динамо», загальна площа земельної ділянки – 0,4 га. Одночасна пропускна спроможність основних спортивних споруд – 40 осіб. На спортивній базі культивуються такі види спорту як теніс, міні-футбол та волейбол. Заклад щодня відвідують в середньому 110 осіб.

Віктор Яцковець наголосив, що спортивна база потребує капітального ремонту даху, стін, системи опалення, котельні, роздягалок, душових. Загальна вартість такого ремонту – понад ₴15 млн.

Викупило спортивну базу ТзОВ «Трентова ЛТД», офіс якого розташований у Львові. Однак засновником товариства, як зазначено у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є кіпрська офшорна фірма «Трентова ЛТД». Ця компанія заснована іншою офшорною фірмою, зареєстрованою на Кіпрі під назвою "GUARESMA MANAGEMENT LTD". А засновником цієї фірми є Дімітріс Саввідес.

Компанія у Львові заснована у жовтні 2012 року, а її керівником із травня 2013 року є Нестерко Павло.

Зі слів Віктора Яцковця, базу купили за ₴4,9 млн та погасили заборгованість перед банком у сумі €300 тис. Балансова вартість приміщень, з його слів, складає ₴3 млн.

«Вони заплатили нам гроші, ми розрахувалися за кредит, підписали мирову угоду, розблокували всі рахунки центральної ради «Динамо» та Львівської обласної організації», – наголосив він.

Відразу ж після купівлі приміщення, за словами Віктора Яцковця, була підписана угода про безоплатну передачу в користування цієї бази ЛОО «Динамо». До травня 2015 року.

«На сьогодні ця база працює в системі Львівської обласної організації «Динамо». Жодних проблем у цій базі немає, вона як працювала, так і працює. Діти продовжують займатися. У нас із покупцями є домовленість про те, що ця база не буде перепрофільована. Зараз вони складають програму її реконструкції, роблять кошторис і готують документи, щоб зробити капітальний ремонт і таким чином лишити її громаді міста під брендом «Динамо», – підкреслив він.

Заступник директора також не виключає можливості того, що договір про безоплатну передачу тренувальної бази буде продовжено.

За його словами, на цій базі культивується тільки один вид спорту – теніс. На двох тенісних кортах можуть одночасно займатися лише 8 людей на площі 1300 квадратних метрів. На його думку, це не дуже ефективно, бо в інших наших спорудах займається набагато більше дітей.

Він також розповів, що тенісні корти у цих приміщеннях є сезонними, бо взимку температура досягає 3-50 тепла, а влітку піднімається вище 400 через пластикове накриття.

«Думаю, якщо фірма зараз замінить старі австрійські котельні, відремонтує опалення, зробить все по-сучасному, то в тому нема нічого поганого. На сьогодні наша організація не мала можливості їх реконструювати», – каже Віктор Яцковець.

Керівник ТзОВ «Трентова ЛТД» Павло Нестерко розповів ZAXID.NET, що ремонт розпочнеться тоді, коли буде готова проектно-кошторисна документація на проведення робіт.

За його словами, говорити зараз про вартість ремонту у гривні важко, бо курс валют і ситуація в країні нестабільна.

Він зазначив, що ремонт розпочнеться тоді, коли будуть готові усі документи, а також запевнив, що будівля і надалі залишиться спортивною базою. Площа майданчика дозволяє зробити зал для футзалу

«Це архітектурна цінність і міняти профіль ми не можемо, навіть якби й хотіли», – наголосив він.

***

На гірськолижній базі у Славську нового обладнання, яке придбали, досі не встановили. Саме на купівлю цього обладнання і взяли ₴6 млн кредиту. Згодом «Динамо» заплатила банку понад ₴9,5 млн кредиту разом із відсотками та пенею. Згодом довелося продати ще й спортивну базу ЛОО «Динамо». Виручені гроші (₴4,9 млн) витратили на погашення тіла кредиту – €300 тис., що за курсом НБУ на момент продажу (серпень 2014 року) дорівнювало вартості бази.

Зі слів заступника голови обласної організації «Динамо» Віктора Яцковця, там уже 5 років не випадає достатня кількість снігу.

«На сьогодні все обладнання, яке ми готували і купили не є актуальним, бо потрібно ставити штучний сніг. Обладнання не встановили. Питання встановлення на сьогодні вирішується. Це потужна дорога, які може піднімати 2,5 тис. людей щогодини. Зараз стоїть питання про те, що робити із базою у Славську. Без снігу потрібні великі інвестиції», – зазначив він.

Поки що ця база використовується для літнього оздоровлення дітей.

Нове обладнання зберігається на базі олімпійської підготовки у Славську. Воно заскладоване. Зараз вирішується питання про те, чи його монтувати, чи ні.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Петро Далівский 4 лютого 2015, 15:53

  знову львів"ян мають за лохів.А де депутати м.Львова?Українська республіяканська партія готує зустрічний позов до товариства Динамо щодо незаконного продажу тенісного корту по вул.Зеленій.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук