Тесть голови ДФС Насірова мінімізував податки своєї корпорації

ЕкономікаО.Г., 25 листопада 20155480
Роман Насіров

Корпорація «Альтіс-Холдинг» перерахувала ₴350 млн ланцюжку пов’язаних із собою фірм, через що компанії нарахували менше податків. Про це йдеться у сюжеті Мар’яни Мотрунич у телепрограмі «Наші гроші».

Корпорація «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського, тестя очільника Державної фіскальної служби України Романа Насірова, є одним із великих державних підрядників.

«Альтіс-Холдинг» належить до категорії великих платників податків, тож податкова має планово перевіряти її щороку. На початку літа перевірили й «Альтіс-Холдинг», який виконував роботи для КП «Дирекція будівництво шляхово-транспортних споруд м.Києва» загальною вартістю ₴443 млн, пишуть «Наші гроші».

За схемою, яку надали журналістам податківці, кошти були перераховані від комунальників до «Альтісу». Той у свою чергу перерахував їх на три компанії так званого «першого рівня» – «Патера Україна», «Юніфліт», «Альтіс-Енерго». Усі три фірми, за даними телепрограми, безпосередньо пов’язані з «Альтіс-Холдингом».

Далі ці три компанії перераховували кошти ще низці фірм «другого рівня», більшість з котрих також пов’язані з «Альтісом», серед котрих і реальні виконавці робіт.

Тобто «Альтіс» перераховував кошти через ланцюжок сам собі. Юрист Володимир Місечко пояснив, що така схема використовується для двох речей – для завищення своїх витрат і для переведення безготівкових коштів у готівку.

У податкової виникла підозра, що згадані вище три компанії могли бути створені для того, щоб завищувати витрати «Альтіса» – але на папері, щоб знизити видатки.

Згідно з аналітикою податківців, на «першому рівні» контрагентів «Альтіса» є 64 компанії з ознаками сумнівності, яким загалом перерахували ₴350 млн. На другий рівень (фірми «Борен-А», «Спецбудстандарт» і «Трансбудкомпані») вже було перераховано трохи більше половини – ₴200 млн, але на другому рівні не всі компанії є реальними виконавцями робіт. Відтак, за даними податківців, «Альтісу» мали донарахувати ₴60 млн податків, а донарахували тільки ₴44,61 млн.

У картці платника податків «Альтіса» в податковій системі зазначено, що «Планова виїзна перевірка неможлива. З інших причин». Що саме малося на увазі під «іншими причинами», журналісти намагалися з’ясувати в ДПІ Святошинського району, до котрої приписаний «Альтіс», однак очільницю районної податкової Оксану Малихіну не застали на робочому місці.

Малихіна була призначена навесні цього року, коли ДФС уже очолював Роман Насіров, і за кілька днів до запланованої перевірки «Альтіса». Поки що від Малихіної «Альтіс» отримав тільки почесну грамоту як сумлінний платник податків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук