Тестовий вантажний потяг з Китаю до України повернувся порожнім

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 квітня 20168130

Перший експериментальний вантажний поїзд, який був запущений 15 січня 2016 року, по так званому «Новому Шовковому шляху», 17 квітня повернувся в Україну.

Як повідомили в прес-службі ПАТ «Укрзалізниця», 7 квітня поїзд із порожніми контейнерами був відправлений зі станції Достик (Казахстан) і очікувався до прибуття в Чорноморськ (раніше – Іллічівськ) Одеської області 19 квітня.

В «Укрзалізниці» зазначили, що регулярність курсування контейнерного поїзда визначається попитом ринку на таку послугу. Зараз вивчається потенційний вантажопотік, який може бути переорієнтований на транспортування в складі контейнерного поїзда, розглядається питання створення регулярного сервісу.

«Потужності учасників проекту дозволяють безперешкодно здійснювати відправку контейнерного поїзда, який буде перевозити 1 тис. Тонн вантажів щотижня в кожному напрямку», – сказали в «Укрзалізниці» агентству «Інтерфакс-Україна».

Перевезеннями зацікавилися вітчизняні виробники картону, керамічної плитки, металоконструкцій, електродів, меблів, кондитерських виробів, м'ясо-молочної продукції, цукру, виробів з глини та сталі та ін. Однак компанії вже мають усталену логістику транспортування товарів до Китаю, так само як і китайські виробники – продукції в Україну.

«Перегляд логістичних схем і узгодження їх з партнером вимагає певного часу на узгодження. Крім того, зрозумілі побоювання товаровиробників щодо зміни чинних схем транспортування вантажів в складний для економіки країни час. Але, незважаючи на такі перешкоди, є впевненість в результативності розпочатої роботи з реалізації проекту», – повідомили в прес-службі.

На сьогодні «Укрзалізниця» розробила графік руху такого контейнерного поїзда територією території України. Середня швидкість його курсування, встановлена графіком за маршрутом західні прикордонні станції України – станція Чорноморськ-Поромна становить близько 1,150 тис. км на добу. Крім призначення поїзда до Європи «Укрзалізниця» планує використання можливостей поїзда для перевезень українськими відправниками та одержувачами.

Як відомо, 28 листопада 2015 року (у день введення Росією економічних санкцій проти Туреччини) транспортні компанії Китаю, Казахстану, Грузії, Азербайджану і Туреччини підписали Угоду про створення консорціуму для перевезення вантажів з Китаю до Європи в обхід російської території – Транскаспійського транспортного маршруту.

А 14 січня в Грузію прибув перший потяг Нового Шовкового шляху. У цей же час до проекту долучилась Україна.

Уже через день з України до Китаю вирушив демонстраційний потяг, який складався з 10 вагонів, які частково були порожніми, а частково завантажені металевою заготівкою для розвантаження у Грузії. Порожні вагони було заплановано завантажити товарами вже у Китаї та доставити зворотнім потягом.

31 січня потяг прибув до пункту призначення – на станцію Достик на кордоні Казахстану з КНР.

Наприкінці березня експерти розповіли про проблеми, які стали на шляху цього поїзда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук